28 Kasım, 2023, Salı
DOLAR28.9322
EURO31.7131
ALTIN1874.6

KBÜ PhotonX Takımı TEKNOFESTte En İyi Girişim Ödülünü aldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KBÜ PhotonX Takımı TEKNOFESTte En İyi Girişim Ödülünü aldı
Abone ol
Karabük üniversitesi (kbü) Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden Oluşan Photonx Takımı Dünyanın En Büyük Havacılık, Uzay Ve Teknoloji Festivali Teknofest’te Düzenlenen Girişim Yarışmalarında Haberleşme Ve Iletişim Teknolojileri Kategorisinde "en Iyi Girişim ödülü"nü Kazandı.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden oluşan PhotonX takımı dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’te düzenlenen Girişim Yarışmalarında Haberleşme ve İletişim Teknolojileri Kategorisinde "En İyi Girişim Ödülü"nü kazandı.

Ankara’da düzenlenen TEKNOFEST; Girişim Yarışması, Eğitim Teknolojileri, Sağlık ve İyi Yaşam Teknolojileri, Ulaşım ve Mobilite Teknolojileri, Tarım Teknolojileri, Haberleşme ve İletişim Teknolojileri, Turizm Teknolojileri, Çevre, Enerji ve İklim Teknolojileri, Uzay, Havacılık ve Savunma Teknolojileri, Afet Yönetim Teknolojileri ve Engelsiz Yaşam Teknolojileri olmak üzere 10 temada gerçekleşti. TEKNOFEST Ankara’da Karabük Üniversitesini Haberleşme ve İletişim Teknolojileri kategorisinde Mehmet Emin Çil, Osman Yusuf Ersöz, Mehmet Kutluhan Önsöz, Mert Ercan Kahriman, Eray Gülnar’dan oluşan PhotonX takımı ile Afet Yönetim Teknolojileri kategorisinde Celalettin Aydemir, Ayşe Hümeyra Cengiz, Ümran Aygür ve Eyüp Kaya’dan oluşan Owline takımı ile temsil etti.

Yapılan final sunumunun ardından Haberleşme ve İletişim Teknolojileri kategorisinde Doç. Dr. Muhammet Tahir Güneşer’in danışmalığında Mehmet Emin Çil, Osman Yusuf Ersöz, Mehmet Kutluhan Önsöz, Mert Ercan Kahriman, Eray Gülnar’dan oluşan ve Karabük Gençlik Merkezi tarafından da desteklenen PhotonX takımı en iyi girişim ödülünü kazandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Diyarbakırda kesinleşmiş hapis cezası bulunan dört zanlı yakalandıÖnceki Haber

Diyarbakırda kesinleşmiş hapis cezası bu...

Büyük sel felaketinden sonra memleketine döndü, ailesinin kapanan kepengini yeniden açtıSonraki Haber

Büyük sel felaketinden sonra memleketine...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar