14 Temmuz, 2024, Pazar
DOLAR33.0413
EURO36.0249
ALTIN2561.4
Yusuf Cinkara Otomotiv

Geleceğin Mesleği Animasyon İçin Bilişim Vadisi’nde Buluşuyorlar!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Geleceğin Mesleği Animasyon İçin Bilişim Vadisi’nde Buluşuyorlar!
Abone ol
Animasyon dünyası meraklılarını bir araya getirecek olan "Enhancer Animation Hackathonu" için başvurular sürüyor.

Animasyon dünyası meraklılarını bir araya getirecek olan "Enhancer Animation Hackathonu" için başvurular sürüyor.

Etkinlikte, 3 farklı kategoride toplam 15 bin Euro değerinde hediye çeki dağıtılacak.

 Son yıllarda hızla büyüyen ve dünya ekonomisinde önemli bir yere sahip olan spor sektörü, özellikle gençler arasında büyük ilgi görüyor.

30 Haziran 2024 tarihinde Gebze Bilişim Vadisi'nde düzenlenecek olan "Enhancer Animasyon Hackathonu" da bu alana ilgi duyan insanlar için benzersiz fırsatlar sunacak.

 Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi (ICMPD) tarafından yürütülen “Sürdürülebilir Sosyo-Ekonomik Entegrasyon için Girişimcilik Kapasitesinin İyileştirilmesi (ENHANCER) Projesi”, TC Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansı Genel Müdürlüğünün koordinasyonunda çeşitli faaliyetlerin arttırılmasıyla sürdürülüyor.

ENHANCER Projesi, sosyo-ekonomik uyku katkısını sağlamak, girişimciliği yaymak ve yeni iş fırsatları oluşturmak amacıyla 2020 yılında 32,5 milyon avro bütçe ile hayata geçirildi.

Bu yetenek düzenlenen "Enhancer Animasyon Hackathonu" ise animasyonun ilgisini çeken 100 ürünü bir araya getirmeyi hedefliyor.

Hackathon, animasyon içeriğinde yaratıcılık ve yeniliği teşvik etmeyi, ayrıca bölümlerdeki bağlantıları geliştirmeyi amaçlıyor.

Etkinliklerde, sektörün önde gelen isimlerinin yer aldığı panellere katılım ve en az 40 saat mentorluk desteği alma fırsatı sunulmaktadır.

Katılımcılar, takımlar halinde 3 farklı kategoriden ayrılarak jüri karşısına çıkacak ve animasyon pozlama prensipleri, teknik zamanlama ve fikir senaryo alanları yarışarak toplam 15 bin Euro değerinde hediye çeki kazanma şansını yakalayacak.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yapay zeka destekli üç boyutlu oyuncaklar ürettilerÖnceki Haber

Yapay zeka destekli üç boyutlu oyuncakla...

Çocuklar serinlemeyi eğlenceye çevirdiSonraki Haber

Çocuklar serinlemeyi eğlenceye çevirdi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar