15 Haziran, 2024, Cumartesi
DOLAR32.7841
EURO35.1542
ALTIN2457.9
Yusuf Cinkara Otomotiv

ETB Başkan Oral: “Kamu bankalarının mevcut kredilere yansıttığı yeni faiz oranları kabul edilebilir değil”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ETB Başkan Oral: “Kamu bankalarının mevcut kredilere yansıttığı yeni faiz oranları kabul edilebilir değil”
Abone ol
Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Oral, Son Günlerde Kamu Bankaları Tarafından, Sanayici, Esnaf Ve üyelerin Kullanmış Oldukları Mevcut Kredilerine Kamu Bankaları Tarafından Yansıtılan Yeni Faiz Oranlarının Kabul Edilebilir Olmadığını Ve Alınan Bu Kararın Yeniden Gözden Geçirilmesini Talep Etti.

Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Oral, son günlerde kamu bankaları tarafından, sanayici, esnaf ve üyelerin kullanmış oldukları mevcut kredilerine kamu bankaları tarafından yansıtılan yeni faiz oranlarının kabul edilebilir olmadığını ve alınan bu kararın yeniden gözden geçirilmesini talep etti.

Başkan Oral, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Dünya küresel bir kriz ve dar boğazla mücadele ederken, ülkemizde de bu konuyla top yekûn bir mücadele söz konusudur.

Devletimizin üretime ve ticarete yönelik mutlak çözümler üretmeye çalıştığı aşikar ve ortadır. Esnafımızı her koşulda koruyup kollayan paketler ve projeler sağlayan devletimize müteşekkiriz. Bizlerde STK’lar olarak ülke ekonomisinde ticaretin önemli halkalarından olan üreticimiz, sanayicimiz ve esnafımızın ayakta kalması adına her fırsatta ve koşulda esnafımızın destekçisi oluyoruz. Faiz oranlarının yükseldiği bu dönemde, finansa erişimde sıkıntının yaşandığı ortadadır ve malumumuzdur.

Bu sebeple yeni faiz oranları ortaya çıkmış ve alınan kredilere yansıtılmaktadır. Bu zaman zarfında, ticari faaliyetine devam edebilmek adına kredi kullanmış üyelerimizin mevcut kredilerine, kamu bankalarının yansıttığı yeni faiz oranları kabul edilebilir değildir. Zor ve meşakkatli bir süreçten geçen sanayicimiz ve esnafımızın boynuna yüklenen bu faiz artışının biran evvel revize edilmesini, ödeme sıkıntısı çeken esnafımıza, yapılandırma ve hatta borç ertelemenin getirilmesini talep ediyoruz.

Aksi halde bu artış, ekonomik zincirin en önemli halkalarından olan ticaret erbabının ciddi şekilde belini bükecektir ki, bu durum asla kabul edebilir değildir. Bankaların bu durumdan biran önce vaz geçmesini diliyor, saygılarımı sunuyorum.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Tarımda Son 21 Yılda Başarı Hikâyesi Yazdık”Önceki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Tarımda Son 21 Y...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu Osmaniye’yi Ziyaret EdecekSonraki Haber

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu Osm...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar