18 Mayıs, 2024, Cumartesi
DOLAR32.2053
EURO35.1156
ALTIN2500.6

Eskişehir İl Tarım Ve Orman Müdürlüğünden 14 ilçede eş zamanlı çiftçi ziyareti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Eskişehir İl Tarım Ve Orman Müdürlüğünden 14 ilçede eş zamanlı çiftçi ziyareti
Abone ol
Eskişehir Il Tarım Ve Orman Müdürlüğü, Tarım Ve Orman Bakanlığı Eğitim Ve Yayın Dairesi Başkanlığının Başlattığı "çiftçi Eğitimi Ihtiyaç Analizi" çalışması Kapsamında, Bakanlığın Görev Alanındaki Konularda Etkinliğin, Verimliliğin Ve üretkenliğin Artırılması Maksadıyla Eskişehir’in 14 Ilçesinde Eş Zamanlı çiftçi Ziyareti Gerçekleştirdi.

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığının başlattığı "Çiftçi Eğitimi İhtiyaç Analizi" çalışması çerçevesinde, Bakanlığın görev alanındaki konularda etkinliğin, verimliliğin ve üretkenliğin artırılması maksadıyla Eskişehir’in 14 ilçesinde eş zamanlı çiftçi ziyareti gerçekleştirdi.

Çiftçilerin eğitim ihtiyaçlarını tespit etmek amacıyla bitkisel ve hayvansal üretim yapan tarım işletmelerinde anket çalışması gerçekleştirildi. Ziyaretlerde, çiftçilerin eğitim ihtiyaçları belirlenerek, tarımsal faaliyetlerin verimliliğinin artırılması hedeflendi. Anketlerde yer alan eğitim konuları Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı genel müdürlükler, il müdürlükleri, enstitüler, kuruluş müdürlükleri ve üniversitelerde görevli personel ile yapılan çalışma sonucu tespit edildi. İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri çiftçilerle birebir görüşmeler yaparak, tarımsal faaliyetlerde karşılaştıkları sorunları ve ihtiyaçları görevlilerce dinledi. Çiftçilere verilecek eğitimlerin belirlenmesi amacıyla yapılan bu ziyaretler, tarımsal üretimde kalite ve verimliliği artırmayı hedefliyor.

Ziyaretler sırasında çiftçilere tarımsal destekler, gübreleme teknikleri, sulama yöntemleri, hastalık ve zararlılarla mücadele konularında bilgilendirme yapıldı. Ayrıca, çiftçilerin ihtiyaç duyduğu konuların belirlenmesi ve çözüm önerilerinin sunulması için çalışmalar yapıldı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hayatını kaybeden eski Devlet Bakanı Mehmet Ali Yılmazın evine taziye ziyaretleriÖnceki Haber

Hayatını kaybeden eski Devlet Bakanı Meh...

Bitliste 120 öğrenci 32 ülkenin kostümleriyle defile yaptıSonraki Haber

Bitliste 120 öğrenci 32 ülkenin kostümle...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar