02 Aralık, 2023, Cumartesi
DOLAR28.9208
EURO31.4823
ALTIN1924.1

Erdoğan: "Orta Vadeli Program İle Enflasyon Sorununu Tarihe Gömeceğiz"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Erdoğan: "Orta Vadeli Program İle Enflasyon Sorununu Tarihe Gömeceğiz"
Abone ol
Erdoğan: "Orta Vadeli Program İle Enflasyon Sorununu Tarihe Gömeceğiz"

2024-2026 Orta Vadeli Program'ın detayları açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyonu tek haneye indirme hedefini ve üç yıllık ekonomik stratejileri duyurdu. Deprem bölgeleri için kaynak ayırma ve istihdamı artırma gibi önemli konular da gündemde.

2024-2026 Dönemi İçin Yeni Ekonomik Stratejiler Açıklandı

2024-2026 dönemini kapsayan Orta Vadeli Program (OVP) kamuoyuna duyuruldu. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu programla enflasyon sorununu ülkemizin gündeminden tamamen çıkaracağız ve tek haneli enflasyon hedefimizi net bir şekilde ortaya koyuyoruz," dedi. Güncel politika haberleri için bizi okumaya devam edin.

OVP Nasıl Bir Program?

Programın detayları Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz tarafından bir sunum ile anlatıldı. Toplantıda Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de yer aldı. Erdoğan, OVP'nin üç yıllık ekonomik hedeflerini, önceliklerini ve yönetim stratejilerini paylaştı.

Erdoğan konuşmasında, "Seçimlerin üzerinden bir hafta bile geçmeden yeni kabinemizi ve ekonomi ekibimizi oluşturduk. Halkımız 'istikrar' diyor ve biz de bu istikrarı koruyacağız," ifadelerini kullandı.

Erdoğan, "Yüksek katma değerli yatırımlarla ekonomik büyümemizi sürdüreceğiz. Ayrıca, deprem bölgelerine önümüzdeki yıl için 1 trilyon liralık kaynak ayıracak, enflasyonu düşürecek ve istihdamı artıracağız," dedi.

3 Yıllık Büyüme Hedefleri

Orta Vadeli Program’da belirtilen üç yıllık büyüme hedefleri de dikkat çekiciydi. Erdoğan, "Özel sektör yatırımlarının öncülüğünde yüzde 4,5 oranında ortalama büyüme hedefliyoruz," açıklamasını yaptı.

Erdoğan, "Orta Vadeli Program'a tam destek veriyoruz. Toplamda yaklaşık 3 trilyon lira kaynağı deprem bölgeleri için kullanmayı ve 1,3 trilyon dolarlık ekonomik büyüklük ile kişi başına 14,855 dolarlık milli gelirle yüksek gelirli ülkeler arasına katılmayı planlıyoruz," ifadelerini kullandı.

Daha fazla güncel haber ve politika haberleri için İstanbul Gazetesi adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bayraklıda 4 yılda 42 bin 500 kişi sporla buluştuÖnceki Haber

Bayraklıda 4 yılda 42 bin 500 kişi sporl...

Yeniden Refah Partisi yerel seçimlere tek başına girecekSonraki Haber

Yeniden Refah Partisi yerel seçimlere te...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar