22 Nisan, 2024, Pazartesi
DOLAR32.5224
EURO34.6666
ALTIN2436.1

Diyarbakırlı iş adamlarından dayanışma çağrısı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Diyarbakırlı iş adamlarından dayanışma çağrısı
Abone ol
HACIBABA PASTANELERİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI YILMAZ ELALDI KAHRAMANMARAŞ’TA YAŞANAN VE ÇOK SAYIDA CAN KAYBINA NEDEN OLAN DEPREMİN SONUÇLARIYLA TÜM TOPLUMUN BİRLİKTE KENETLENEREK BU ACI DOLU GÜNLERİ DAYANIŞMA BİLİNCİYLE ATLATACAKLARINI SÖYLEDİ.

Hacıbaba Pastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Elaldı Kahramanmaraş’ta yaşanan ve çok sayıda can kaybına neden olan depremin sonuçlarıyla tüm toplumun birlikte kenetlenerek bu acı dolu günleri dayanışma bilinciyle atlatacaklarını söyledi.


Yaşanan deprem felaketi ve ardı sıra gelen büyük acılar toplumsal dayanışmanın ve insan olmanın gerekliliğini ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatan Yılmaz Elaldı, depremin yaşandığı andan itibaren ailelerin gecenin ayazında sokaklara akmasına karşın 24 şubesinin tümünün kapılarını sonuna kadar açtıklarını söyledi."Acıları da, hüznü de bölüşerek büyürüz"


Günün dayanışma, acıları bölünerek azaltma, herkesin birbirine destek olma zamanı olduğunu belirten Elaldı, ”Enkazlardan çıkan her bir yaşayanın sevincine, her bir Rahmeti Rahmana kavuşanın da acısını paylaşarak acıyı bölünmenin zamanıdır. Bu tarifi mümkün olmayan acılar tek bir yüreğin taşıyabileceği bir yük değildir. Yine sokakta, buz gibi havada, zemheri, zifiri sokakta kalan bebelerimizin, analarımızın, bacılarımız acısı acımızdır en onlarla aynı hüznü ve endişeyi taşımaktayız. Bu minvalde toplumun tüm kesimlerini duyarlılığa ve kenetlenme davet ediyorum. Bu elim felaketin ardından bizler elimezden gelen tüm imkanları seferber ettik ve etmeye de devam edeceğiz. Dileğimiz odur ki hepimizin acısını paylaşarak azaltmaktır. Bu çerçevede halkımızın hizmetinde olduğumuzun bilinmesini isterim“ dedi."Fırsatçılık bu zamanlarda yapılan en büyük zulümdür"


Dayanışma ruhunun ne denli önemli olduğunu özümseyen bir toplum olunmasına rağmen bu tarz acılı dönemlerden ve felaketlerden yararlanmak isteyenlerin olduğunu belirten Yılmaz Eladı “Bu zamanlar hem önemli hem de vicdanı eylemlerin vücut bulması gereken zamanlardır. Gelin görün ki ne insanlıktan de imandan bihaber vicdansızlar bunu fırsat bilerek fiyat artışına, hatta merhametsiz en insanları sömürme yolunu seçerek taraflarını belirliyorlar. Hiç kimse şunu unutmasın ki o sokakta kalan da, enkazın altında kalan da onlar olabilir. Umarım ve dilerim yaşattıklarını yaşayacak duruma düşmeler. Empati bu tür zamanlarda çok büyük önem taşımaktadır. Zira fırsatçılık bu gibi zamanlarda yapılabilecek en büyük zulümdür“ şeklinde


konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Turgutlu Belediyespor sporcusu depremde hayatını kaybettiÖnceki Haber

Turgutlu Belediyespor sporcusu depremde...

Türk Kızılay, kırsal kesimlere helikopterlerle yardım ulaştırıyorSonraki Haber

Türk Kızılay, kırsal kesimlere helikopte...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar