13 Haziran, 2024, Perşembe
DOLAR32.2979
EURO35.1583
ALTIN2403.7
Yusuf Cinkara Otomotiv

Diyarbakıra Ramazan bayramı öncesi gelen çok, giden yok

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Diyarbakıra Ramazan bayramı öncesi gelen çok, giden yok
Abone ol
RAMAZAN BAYRAMI DOLAYISIYLA DİYARBAKIR ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİ'NDE YOĞUNLUK YAŞANMASI BEKLENİRKEN, SESSİZLİĞE GÖMÜLDÜ. BAYRAM TATİLİNİ MEMLEKETLERİNDE GEÇİRMEK İSTEYENLERİN TALEPLERİNİ KARŞILAMAK İÇİN EK SEFERLER DÜZENLEYEN OTOBÜS FİRMASI YETKİLİLERİ, BAYRAMI DİYARBAKIR'DA GEÇİRMEK İÇİN GELENLERİN ÇOK OLDUĞUNU ANCAK GİDİŞLERİN OLMADIĞINI İFADE ETTİ.

Ramazan Bayramı dolayısıyla Diyarbakır Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde yoğunluk yaşanması beklenirken, sessizliğe gömüldü. Bayram tatilini memleketlerinde geçirmek isteyenlerin taleplerini karşılamak için ek seferler düzenleyen otobüs firması yetkilileri, bayramı Diyarbakır’da geçirmek için gelenlerin çok olduğunu ancak gidişlerin olmadığını ifade etti.


Tüm yurtta olduğu gibi Diyarbakır’da da Ramazan bayram tatilini memleketlerinde geçirmek isteyenler, Diyarbakır’a gelmeye başlarken, Diyarbakır Şehirlerarası Otogarda yoğunluk beklendiği yerde sessizlik olduğu görüldü. Farklı illerde şubeleri bulunan firmalar, yoğun talep nedeniyle ek seferler düzenlemeye başladı. Biletini önceden alanlar sorun yaşamazken, son güne bırakanlar yer bulmakta güçlük çekiyor.


Yolcuların mağduriyet yaşamaması için biletlerini şimdiden almaları önerisinde bulunan seyahat firması yetkilisi Zülfü Çelik, kentte gelişlerin çok olduğunu ancak gidişlerin olmadığını ifade etti.


Ramazan bayramına kısa bir süre kaldığını yoğunluğun Diyarbakır’dan gidişlerde değil, gelişlerde olduğunu aktaran Çelik, “Bayramın gelişiyle birlikte insanlar memleketlerine yani Diyarbakır’a dönüşler yoğun oluyor. Fiyatlarımız yeni tarife olmakla birlikte en uzak mesafe olan Bodrum 550 lira, İstanbul, İzmir, Bursa 500 liradır ve gidiş ile gelişlerimizin fiyatları sabittir. Bayram öncesi gelişlerde bayram sonrası da gidişlerimizde yoğunluk oluşuyor ve bunun dışında da pek yolcu yok diyebileceğiz kadar azdır” dedi.“Fiyatları uygun buluyorum”


Diyarbakır’a bir iş görüşmesi için gelen ve Van’a gitmek için otogarda 200 liraya bilet alan Murat Mülazımoğlu, “Fiyatları çok yüksek bulmadık ve özel bir aracın yakacağı yakıt fiyatına göre uygundur. Van’a gidiyorum. Van’a gidiş bilet fiyatı 200 liradır. Buraya bir toplantı için geldim geri döneceğim. Normal araç ile gidiş ve gelişim bin liraya mal olacaktı” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Devletin zirvesi AnıtkabirdeÖnceki Haber

Devletin zirvesi Anıtkabirde

Siirtte kaçak avcının aracından 7 canlı hayvan ele geçirildiSonraki Haber

Siirtte kaçak avcının aracından 7 canlı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar