18 Mayıs, 2024, Cumartesi
DOLAR32.2053
EURO35.1156
ALTIN2500.6

Devlet Ana Macaristanda seyirci ile buluştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Devlet Ana Macaristanda seyirci ile buluştu
Abone ol
Devlet Tiyatroları, “2024 Türkiye-macaristan Kültür Yılı” Kapsamında 6 - 28 Nisan 2024 Tarihleri Arasında Budapeşte’de Macaristan Ulusal Tiyatrosu Tarafından Düzenlenen 11. Madach Uluslararası Tiyatro Buluşması’na Ankara Devlet Tiyatrosu Yapımı, Kemal Tahir’in Yazdığı, Osman özkan’ın Oyunlaştırdığı, Ayşe Emel Mesci’nin Rejisörlüğünü üstlendiği “devlet Ana” Adlı Oyunla Katıldı. Oyun, 20 Nisan 2024 Tarihinde Macaristan Ulusal Tiyatrosu Büyük Sahnede Seyirci Ile Buluştu.

Devlet Tiyatroları, “2024 Türkiye-Macaristan Kültür Yılı” kapsamında 6-28 Nisan 2024 tarihleri arasında Budapeşte’de Macaristan Ulusal Tiyatrosu tarafından düzenlenen 11. Madach Uluslararası Tiyatro Buluşması’na Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı, Kemal Tahir’in yazdığı, Osman Özkan’ın oyunlaştırdığı, Ayşe Emel Mesci’nin rejisörlüğünü üstlendiği “Devlet Ana” adlı oyunla katıldı. Oyun, 20 Nisan 2024 tarihinde Macaristan Ulusal Tiyatrosu Büyük Sahnede seyirci ile buluştu.

Büyük beğeni ile izlenen oyun öncesinde M5 Newsreader Kanalı, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı ile bir söyleşi gerçekleştirdi. Oyundan sonra Macaristan Ulusal Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni ve Genel Müdürü, Devlet Ana oyuncuları, yönetmen ve yöneticilerimizle bir araya geldi. 2024 Türkiye-Macaristan Kültür Yılı kapsamında gerçekleştirilecek etkinlikler, gelecek projeler ve sanatsal ve kültürel iş birliği imkanlarının ele alındığı sıcak ve verimli bir atmosferde geçen toplantının ardından, seyirciler ile de samimi bir oyun sonu söyleşisi gerçekleştirildi.

1923’te imzalanan Türk-Macar Dostluk Anlaşması’nın 100. yılı etkinlikleri kapsamında Macaristan Ulusal Tiyatrosu da 17-27 Mayıs 2024 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek olan 14. Uluslararası Tiyatro Festivali’nde sahne alacak. “Merry-go-Round” adlı oyun, 22-23 Mayıs’ta Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Salonunda seyirci ile buluşacak.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi heyetinden Rektör Çomaklıya ziyaretÖnceki Haber

Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi...

Okul duvarları sanatla buluştuSonraki Haber

Okul duvarları sanatla buluştu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar