Osmaniye
DOLAR19.022
EURO20.3924
ALTIN1208.9
Asu Kaya Gedik

Depremzedelerin yakınları konuştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Depremzedelerin yakınları konuştu
Abone ol
KAHRAMANMARAŞ MERKEZLİ 7.7 VE 7.6 BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ DEPREMLERİN ARDINDAN ENKAZ ALTINDA KALANLARI KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR. 10 İLİ DE SARSAN İKİ DEPREMİN ARDINDAN BAŞAKŞEHİR ÇAM VE SAKURA ŞEHİR HASTANESİ'NE GETİRİLEN YARALI DEPREMZEDELERİN YAKINLARI DA HASTANEYE KOŞTU.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesine getirilen depremzedelerin yakınları konuştu. İki yeğeninin de enkaz altında kalarak öldüğünü söyleyen Hisamedin Rifaioğlu, “Ev çok hasar gördü. Yavaş yavaş indik 5’inci kattan aşağıya, herhangi bir şey olmadı ama ev berbat oldu. Eve giremiyoruz. İki yeğenim çocuklarıyla beraber enkaz altında kaldılar. İkisi de öldü” dedi.


Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından enkaz altında kalanları kurtarma çalışmaları devam ediyor. 10 ili de sarsan iki depremin ardından Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne getirilen yaralı depremzedelerin yakınları da hastaneye koştu. Telaş içinde olan hasta yakınları, hastaneye gelen depremzedelerin durumları hakkında bilgi verdi. Mustafa Gündoğdu, “Arabayla geldik buraya, dayım getirdi. Kalp ameliyatı oldu. Evde yakalandık ailemizle beraber” dedi.


Kahramanmaraş’tan geldiğini söyleyen Meryem Bingöl, “Annem hastanede tedavi görüyordu, ameliyat olacaktı. Deprem olunca hastane hasar gördü. Kendi imkanlarımızla dışarı çıktık. Kendi imkanlarımızla gelebildik buraya. Evimiz ağır hasar gördü. Oturulacak durumda değil. Enkaz altında kalmadık çok şükür, annem 72 yaşında” ifadelerini kullandı.


Ablasının deprem sırasında balkondan atladığını söyleyen bir kişi, “Biz İstanbul’dan gittik, ablam, eniştem, iki tane çocuk deprem anında balkondan atmışlar kendilerini. Ablamın beli kırık, çocuklar iyi, eniştem iyi. Haber aldığımız anda buradan Hatay’a gittik” ifadelerini kullandı.


İki yeğeninin enkaz altında öldüğünü söyleyen Hisamedin Rifaioğlu ise, “Ev çok hasar gördü. Yavaş yavaş indik 5’inci kattan aşağıya, herhangi bir şey olmadı ama ev berbat oldu. Eve giremiyoruz. İki yeğenim çocuklarıyla beraber enkaz altında kaldılar. İkisi de öldü” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Deprem bölgesinden getirilen 50 yaralı Sivasta tedavi altına alındıÖnceki Haber

Deprem bölgesinden getirilen 50 yaralı S...

Karda kapanan 41 mahalle yolu ulaşıma açıldıSonraki Haber

Karda kapanan 41 mahalle yolu ulaşıma aç...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar