04 Ekim, 2023, Çarşamba
DOLAR27.5608
EURO28.8978
ALTIN1614.5

Bursada fotoğrafçılara ödül

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bursada fotoğrafçılara ödül
Abone ol
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN, TÜRK DÜNYASI KÜLTÜR BAŞKENTİ ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE DÜZENLENDİĞİ ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI’NDA DERECEYE GİREN FOTOĞRAFÇILAR ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri çerçevesinde düzenlendiği Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren fotoğrafçılar ödüllerine kavuştu.


Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı’na (TÜRKSOY) üye ülkelerinin fotoğraf aracılığı ile Türk kültür ve sanatlarının ortak yönlerini belgelemek, Türk halklarının gönül birlikteliğini ve kardeşliğini güçlendirmek, ortak Türk kültürünü gelecek nesillere aktarmak amacıyla düzenlenen Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nın ödül töreni, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. Dijital (Sayısal) kategori ve drone kategorisi olmak üzere iki bölümden oluşan yarışmaya toplam 1799 fotoğraf katılmıştı. 82 fotoğrafa ödül verilirken, 64 adet fotoğraf da sergilemeye değer görüldü.


“Bursa’mızı tanıtma imkanı bulduk”


Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nın ödül töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’yı Türk dünyasının kalbi yaptıklarını, uzun yıllar hafızalarda kalacak güzel işlere imza attıklarını kaydetti. Başkan Aktaş, “Farklı coğrafyalardaki Türklerin kardeşliğini güçlendirmek amacıyla güzel etkinlikler yaptık. Bursa’mızı tanıtma fırsatını bulduk. Bu sene Türk Dünyası Kültür Başkenti olarak gerçekleştirdiğimiz fotoğraf yarışmamız da sonuçlandı. Birbirinden kıymetli eserlerin geldiği yarışmamıza katılan tüm fotoğraf gönüllülerine teşekkür ediyorum. Ödül kazanan katılımcılarımızı tebrik ediyorum. Artık Türk Dünyası Kültür Başkenti unvanımız, can Azerbaycan’ımıza, Şuşa’ya gidiyor. Azerbaycan’a destek vereceğiz ve bu birliktelik artarak devam edecek” dedi.


Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Serpil Yavaş da bu tür etkinlikler ile her zaman fotoğrafa gönül verenlerin yanında olan Başkan Aktaş’a teşekkür etti. Yavaş, derece elde eden eser sahiplerini kutladı.


Konuşmaların ardından Sayısal (Dijital) kategorinin birincisi Alaattin Şenol, ikincisi Gürsel Egemen Ergin ve üçüncüsü Hamdi Şahin ile Drone kategorisinin birincisi İlyas Malçok, ikincisi Gülin Yiğiter ve üçüncüsü İsmail Hakkı Yalçın, mansiyon ve özel özel ödül sahipleri ödüllerini Başkan Aktaş ile protokol üyelerinin elinden aldı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Fadıloğlu, ziyaretlerini aralıksız sürdürüyorÖnceki Haber

Fadıloğlu, ziyaretlerini aralıksız sürdü...

Osmaniye'de Kırmızı altın turp hasadı başladıSonraki Haber

Osmaniye'de Kırmızı altın turp hasadı ba...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar