05 Haziran, 2023, Pazartesi
DOLAR21.2498
EURO22.9227
ALTIN1338.2

BUBFA Öğrencileri “Huzurevine Hobi Odası Düzenleme” projesini hayata geçirdi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BUBFA Öğrencileri “Huzurevine Hobi Odası Düzenleme” projesini hayata geçirdi
Abone ol
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ BURHANİYE UYGULAMALI BİLİMLER FAKÜLTESİ (BUBFA) 3. SINIF ULUSLARARASI TİCARET İKİNCİ ÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ “HUZUREVLERİ HUZUR BULSUN YAŞLILARIMIZ MUTLU OLSUN” SLOGANI İLE PROJELERİNİ HAYATA GEÇİRDİLER.

Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Uygulamalı Bilimler Fakültesi (BUBFA) 3. sınıf Uluslararası Ticaret İkinci Öğretim öğrencileri “Huzurevleri Huzur Bulsun Yaşlılarımız Mutlu Olsun” sloganı ile projelerini hayata geçirdiler.


Takım Sözcüsü Elif Bekil; “Huzurevlerinde ki kalan bireylerin vakit geçirecekleri, aktivite yapacakları bir alan oluşturmak amacıyla projemizi hayata geçirdik. Oluşturduğumuz bu alan sayesinde hem dışardan gelen misafirler ile sohbet edebilecek hem de güzel vakit geçirebilecekler. Bu doğrultuda böyle bir projeyi gerçekleştirebilmenin gururunu yaşıyoruz” dedi.


Takım Çalışması dersinde Prof. Dr. Mehmet Oğuzhan İlban öncülüğünde gerçekleştirilen proje dahilinde gerçekleştirilen bu etkinlik sayesinde huzurevinde kalan bireylerin kendi alanlarının dışında daha çok aktivite yapacakları, gelen misafirle sohbet edebilecekleri ve etkinlik yapabilecekleri bir alan oluşturuldu.


BUBFA Dekan V. Prof. Dr. Mehmet Oğuzhan İlban; “Yaptığımız projelerde toplumun birçok kesimine odaklandık. Öğrencilerimle “Huzurevleri Huzur Bulsun Yaşlılarımız Mutlu Olsun” sloganı ile hareket ettiğimiz projede temel amacımız yaşlı bireylerimizin aktivite yapacakları kendilerine ait etkinlik odalarının olması ve gelen ziyaretçilerle beraber çeşitli aktiviteler yaparak sohbet edecekleri bir hobi odası düzenlemekti. Bir yaşlı bireyimizin gülmesini görmek, onlarla sohbet ettiğimizde yeni şeyler öğrenmek projemizin amacına ulaştığının bir göstergesi oldu. Projenin gerçekleşmesinde bizlere yardımcı olan Burhaniye Belediyesi’ne, sponsorlarımıza, huzurevinde çalışan öğretmenlerimize ve tabi ki çok çalışıp güzel bir proje hazırlamak ve faydalı olmak için çaba gösteren tüm öğrencilerimi canı gönülden kutluyorum. BUBFA olarak ilçede varlığımızı hissettirdiğimiz bir projeyi daha hayata geçirmiş olduk. Ayrıca başlattığımız projenin sürdürülebilir hale gelmesi için planlamalar yapıldı ve bu anlamda da yetkililere çok teşekkür ediyorum” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
4. Uluslararası kalite ödüllerinde Memiç, ‘yılın yardımsever iş adamı ödülüne layık görüldüÖnceki Haber

4. Uluslararası kalite ödüllerinde Memiç...

Depremde torununu ve gelinini kaybeden Yıldız: Hiçbir zaman depremin yaraları unutulmuyorSonraki Haber

Depremde torununu ve gelinini kaybeden Y...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar