03 Haziran, 2023, Cumartesi
DOLAR20.9884
EURO22.5644
ALTIN1313.1

Bisikletle dünya turu yapan Fransız çift, “Hayatımda ilk defa bu kadar iyi niyetli insanlarla karşılaştım”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bisikletle dünya turu yapan Fransız çift, “Hayatımda ilk defa bu kadar iyi niyetli insanlarla karşılaştım”
Abone ol
BİSİKLETLERİYLE DÜNYA TURUNA ÇIKAN VE BAŞLANGICI VAN’DAN YAPAN FRANSIZ ÇİFTİN SON DURAĞI ELAZIĞ OLDU. GÜNDE 80 KİLOMETRE YOL KAT EDEN VE HER GECE ÇADIRDA KAMP YAPAN ÇİFT, 60 GÜN SONRA İSTANBUL’A VARMAYI PLANLIYOR. HAYATLARIN İLK DEFA KADAR İYİ NİYETLİ İNSANLARLA KARŞILAŞTIĞINI BELİRTEN FRANSIZ ÇİFT, TÜRK İNSANININ KENDİLERİNİ YEMEĞE, ÇAYA VE UYUMAYA DAVET ETTİĞİNİ SÖYLEDİ.

Bisikletleriyle dünya turuna çıkan ve başlangıcı Van’dan yapan Fransız çiftin son durağı Elazığ oldu. Günde 80 kilometre yol kat eden ve her gece çadırda kamp yapan çift, 60 gün sonra İstanbul’a varmayı planlıyor. Hayatların ilk defa kadar iyi niyetli insanlarla karşılaştığını belirten Fransız çift, Türk insanının kendilerini yemeğe, çaya ve uyumaya davet ettiğini söyledi.


Fransız çift Thomas Jourdain (37) ve Marion Belloteau (33) bisiklet ile dünya turuna çıktı. Fransa’ya kadar bisikletle gitmeyi hedefleyen çift, başlangıcı Van’dan yaptı. Günde ortalama 80 kilometre yol kat eden ve geceleri çadırda kalan çiftin son durağı Elazığ oldu. Türkiye’nin ve insanlarının muhteşem olduğunu dile getiren Jourdain, ilk defa bu kadar iyi niyetli insanlarla karşılaştıklarını söyledi. Türk insanının kendilerini yemeğe, çaya ve uyumaya davet ettiğini dile getiren Jourdain, Türk yemeklerinin de çok güzel olduğunu dile getirdi. 60 günde İstanbul’a varacak olan çift, manzaraların tadını çıkartarak adım adım ilerlediklerini kaydetti.


Tur hakkında bilgi veren Thomas Jourdain, “Biz Fransa’dan geldik. Van’dan Fransa’ya doğru bisiklet sürüyoruz. Kapadokya içerisinden geçeceğiz sonra İstanbul’a gideceğiz. Buraya gelmeden önce Güney Amerika’da 10 bin kilometre yaptık. Peru’dan Patagonya’ya gittik. Yaklaşık günde 80 km bisiklet sürüyoruz. Hemen hemen her gece çadırda kamp yapıyoruz. Türkiye ve insanları muhteşem. Bizim amacımız yavaş yavaş seyahat etmek manzaranın tadını çıkarmak. Türkiye muhteşem, manzaraları çok güzel. İnsanlar çok iyi. Hayatımda İlk defa bu kadar iyi niyetli insanlarla karşılaştım. Yemekleri çok harika. İnsanları çoğu zaman bizi yemeğe, çaya ve uyumaya davet ediyor. İstanbul’a varmak için 60 gün planlıyoruz. Zor değil adım adım gidiyoruz sıkıntı yok” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bayburtun yüksek kesimlerinde karla mücadele devam ediyorÖnceki Haber

Bayburtun yüksek kesimlerinde karla müca...

Ağrıda baharın müjdecisi kardelenler çiçek açtıSonraki Haber

Ağrıda baharın müjdecisi kardelenler çiç...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar