15 Nisan, 2024, Pazartesi
DOLAR32.4107
EURO34.5641
ALTIN2459.3

ARDEB projesinde desteklenen akademisyenlere ziyaret

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ARDEB projesinde desteklenen akademisyenlere ziyaret
Abone ol
TÜRKİYE BİLİMSEL VE TEKNOLOJİK ARAŞTIRMA KURUMU (TÜBİTAK) BÜNYESİNDE YER ALAN ARAŞTIRMA DESTEK PROGRAMLARI BAŞKANLIĞI (ARDEB) 2022 YILI 2. DÖNEM 1001 PROJELERİNİN BİLİMSEL DEĞERLENDİRME SONUÇLARI KAPSAMINDA DESTEKLENMESİNE KARAR VERİLEN PROJE SAHİBİ AKADEMİSYENLERE TEBRİK ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) bünyesinde yer alan Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) 2022 Yılı 2. Dönem 1001 Projelerinin Bilimsel Değerlendirme Sonuçları kapsamında desteklenmesine karar verilen proje sahibi akademisyenlere tebrik ziyareti gerçekleştirildi.


Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı’nın tebriklerini iletmek üzere gerçekleşen ziyarette, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Bayrakçeken Yurtcan, Proje Geliştirme ve Koordinasyon Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Serkan Yıldırım ile yardımcıları Prof. Dr. Selda Örs ve Doç. Dr. Bilal Nişancı ödüle layık görülen akademisyenlerle bir araya gelirken, ziyaretlerde Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Telat Yanık ve ekibi ile Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Selçuk Ilgaz ve Prof. Dr. Nurtaç Canpolat eşlik etti.


TUBİTAK-ARDEB 2022 Yılı 2. Dönem 1001 projeleri desteklenen akademisyenleri fakültelerinde ziyaret ederek başarılarını kutlayan Prof. Dr. Ayşe Bayrakçeken Yurtcan, kabul edilen projeler sayesinde Atatürk Üniversitesinin ulusal ve uluslararası bilim camiasında üst sıralara yükseldiğini söyledi.


Atatürk Üniversitesinin akademisyenlere olan desteklerinin artarak devam edeceğini belirten Prof. Dr. Yurtcan, bu desteklerin yeni başarılar getireceğine inancının tam olduğunu ifade etti.


2022 Yılı 2. Dönem 1001 Desteklenmesine Karar Verilen Projeler


TOVAG (Abdulkadir Bayır)


Karadeniz Alabalığı (Salmo Labrax)’nda Myostatin (MSTN) Geninin Moleküler Klonlanması, Karakterizasyonu ve Crispr/Cas9 Metodu Kullanılarak Susturulan Mstn Genine Sahip Balıkların Kuluçka ve Büyüme Performansları


TOVAG (Özden Fakıoğlu)


Erzurum İli Sulak Alanlarından İzole Edilen Scenedesmus Türlerinin Ticari Ürün Parametrelerinin Mikroalg Büyümesini Teşvik Eden Bakterilerle (MBTB) Pilot Ölçekli Eş Kültür Üretim Ortamında İyileştirilmesi


SOBAG (Suat Çelik)


Aile Benzerliği Yaklaşımına Dayalı Olarak Bilimin Doğası Öğretimi Modülünün Geliştirilmesi, Uygulanması ve Değerlendirilmesi


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Faik Öztrak "Cumhurbaşkanı 85 milyonun cumhurbaşkanı olacak"Önceki Haber

Faik Öztrak "Cumhurbaşkanı 85 milyonun c...

Adıyamanda 42 bin öğrenciye ücretsiz yemekSonraki Haber

Adıyamanda 42 bin öğrenciye ücretsiz yem...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar