20 Mayıs, 2024, Pazartesi
DOLAR32.1981
EURO35.0158
ALTIN2511.8

Aksarayda ağaç dikme seferberliği başlatıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Aksarayda ağaç dikme seferberliği başlatıldı
Abone ol
Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer Tarafından şehre Kazandırılarak Hizmete Alınan Parklar, Millet Bahçeleri Ve Yeşil Alanlarda Ilkbaharın Gelmesi Ile Birlikte Yeni Ağaç Dikme Seferberliği Başlatıldı.

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer tarafından şehre kazandırılarak hizmete alınan parklar, millet bahçeleri ve yeşil alanlarda ilkbaharın gelmesi ile birlikte yeni ağaç dikme seferberliği başlatıldı. Parklar yeşil alanlar ve millet bahçeleri yaza hazırlanıyor.

Binlerce ağacı, süs bitkisini ve yeşil alanı bünyesinde barındıran parklar ve millet bahçelerinde geçtiğimiz yıllarda yapılan peyzaj çalışmaları ilkbaharın gelişi ile birlikte ortaya çıktı. Şehir genelinde sayısı 273’e ulaşan parkların ve 3 yeni millet bahçesinde ilk baharın gelişi ile birlikte yeni ağaç dikme çalışmaları başlatıldı. Vatandaşlara aileleri ile birlikte ferah bir nefes alma imkanı sunan millet bahçeleri ve parklarda Aksaray Belediyesi ekipleri de çim biçme, budama, çapalama, yabancı otlarla mücadele ve ilkbahar gübrelemesi gibi çalışmalar yürütüyor.

Yeniden yeşil bir Aksaray sloganı ile yapılan yeni parklar ve millet bahçelerinde vatandaşların doğa ile iç içe olacağı alanlar oluşturuldu. Millet bahçelerindeki mevcut ağaçların bakımlarının yapılması ve yeni dikilen fidanlarla birlikte kent genelindeki kişi başına düşen yeşil alan varlığında ciddi oranda artış yaşandı. Göreve geldiği günden bugüne kişi başına düşen yeşil alan varlığını 4 kat artıran Belediye Başkanı Evren Dinçer, “Millet bahçelerimiz ve şehir genelindeki parklarımız; yeşil alan varlıkları, sosyal donatı alanları, spor alanları, yürüyüş yolları ve sosyal tesisleri ile vatandaşlarımıza rahat bir nefes alma imkanı sunuyor. Havaların ısınması ile bu alanların mevsimlik bakımlarını yapıyoruz. Vatandaşlarımızın bu alanları severek kullanması bizim projelerimizi amacına ulaştıracaktır. Şehrin yoğunluğundan rahat bir nefes almak isteyen vatandaşlarımız için parklarımız ve yeşil alanlarımız birer nefes oluyor. Bizler de bu alanlarımızın bakımlarını rutin olarak gerçekleştiriyoruz. Doğa dostu belediyecilik anlayışı ile çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
1 Mayıs Tertip Komitesi Başkan Kurtu ziyaret ettiÖnceki Haber

1 Mayıs Tertip Komitesi Başkan Kurtu ziy...

İzmirde trans bireyi gasp ve darp eden 6 kişi, adli kontrolle serbestSonraki Haber

İzmirde trans bireyi gasp ve darp eden 6...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar