banner155

banner244

Uluslararası öğrenciler OKÜ’de buluştu

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, TÖMER uluslararası öğrenciler için tanıtım ve tanışma programında buluştu.

EĞİTİM 05.01.2019, 16:03 05.01.2019, 16:06 Ceyhun İlyas
Uluslararası öğrenciler OKÜ’de buluştu

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, TÖMER uluslararası öğrenciler için tanıtım ve tanışma programında buluştu.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinde, 19 Kasım 2018 itibarıyla 146 uluslararası öğrenciyle 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılına başlayan OKÜ TÖMER, öğrencilerine üniversiteyi tanıtmak ve uyum süreçlerini kolaylaştırmak amacıyla Rektörlük Toplantı Salonunda bir program düzenledi. 

Programa OKÜ Rektörü  Prof. Dr. Murat Türk, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Eyyüp Tel, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Müjdat Avcı, Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Demiral, Üniversitedeki  akademisyenler ve çok sayıda uluslararası öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program öğrencilere üniversitenin tanıtım filminin izletilmesiyle devam etti.

Programda söz alan TÖMER Müdürü  Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Demiral, TÖMER hakkında bilgiler vererek uluslararası öğrenciler için ellerinden gelen bütün gayreti gösterdiklerini, ilk günkü şevk ve heyecanla çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi.

OKÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Türk ise öğrencilerin sorunlarını ve isteklerini dinleyerek imkânlar dâhilinde en kısa zamanda sorunların üstesinden gelineceğini belirterek öğretim elemanları ve öğrencilerin yeni eğitim-öğretim yılını kutladı. 

Program Üniversite yemekhanesinde düzenlenen tanışma yemeği ve çay sohbetiyle sona erdi
 

Yorumlar (0)