Traffic Bot Traffic Bot

banner244

banner155

Osmaniye Öğretmen Akademisi açılışını yaptı

Osmaniye Öğretmen akademisi kurularak, açılış toplantısını gerçekleştirdi.

EĞİTİM 27.02.2019, 15:04 Ceyhun İlyas
Osmaniye Öğretmen Akademisi açılışını yaptı
banner274

Osmaniye Öğretmen akademisi kurularak, açılış toplantısını gerçekleştirdi.

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğünce  değişim ve dönüşümü 2023 Eğitim Vizyonu beraberliğinde öğretim, yöntem ve teknikleriyle geliştirmeyi hedefleyerek, İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın Albak’ın girişimleriyle "Osmaniye Öğretmen Akademisi" kuruldu.

Osmaniye’deki “ Öğretmen akademisi”, Özel Büro temsilcileri Fatma Alaca, Ayhan Atasever, Levent Pazar ve Yasin Kaynar tarafından kurulmuştur.

Bu amaçla gerçekleştirilen açılış toplantısı, Tosçelik Sosyal Bilimler Lisesinde Milli Eğitim Şube Müdürü  Osman Şevket İyi, Özel Büro Koordinatörü Fatma Alaca ve Korkut Ata Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Ceyhun Yükselir beraberliğinde başladı.

Şube Müdürü Osman Şevket İyi açılış konuşmasında;  "2023 Eğitim Vizyonunun hedeflerinin öncülüğünü öğretmenlerimiz almaktadır. Bakanlığımızın başlatmış olduğu bu çalışmanın sahasında yer alan siz öğretmenlerimiz bu projeyle eğitim camiasına katkıda bulunacaksınız." dedi.

Proje koordinatörlüğünü yapan Fatma Alaca; "Akademinin hedefinde yer alan Osmaniye ilinde görev yapan öğretmen ve yöneticilerle beraber başlattığımız projede "Önceliklerin Önceliği" olarak tanımlanan öğretmen mesleki gelişimlerini destekleyen akademisyen ve öğretmen buluşmaları siz değerli ingilizce öğretmenleriyle başlamıştır." diyerek toplantıyı başlattı.

Akademinin ilk eğitimi "Action Research in Teacher Education (Öğretmen Eğitiminde Eylem Araştırması)" konulu çalışma olarak 40 öğretmenin katılımıyla gerçekleştirildi.

Eğitim İngilizce olarak anlatılırken,  katılımcılarında İngilizce konuşarak ve yazarak eğitime katıldıkları toplantıda eğitim broşürleri dağıtılarak ön test yapıldı.

Eğitimin bitiminde bulguların ve deneyimlerin paylaşılmasını içeren toplantı Ceyhun Yükselir ve Fatma Alaca tarafından Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinde gerçekleştirildi.

Eğitime gönüllü olarak katılan İngilizce öğretmenleri, çalışmanın sonucunda farkındalık seviyelerinin arttığını, bu tür eğitimlerin Osmaniye ilinde gerçekleşmesinden çok memnun olduklarını belirterek, devam eden eğitimlerde de yer almak istediklerini söylediler. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
En Çok İzlediğiniz Dizi Hangisi?
En Çok İzlediğiniz Dizi Hangisi?
Traffic BotTraffic Bot