banner244

banner155

OKÜ’ye, 10 yeni Bölüm daha açılacak

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK), Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi´nde 10 yeni bölümün açılmasını uygun gördü.

EĞİTİM 20.02.2020, 14:33 20.02.2020, 14:36 Ceyhun İlyas
OKÜ’ye, 10 yeni Bölüm daha açılacak

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK), Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi´nde 10 yeni bölümün açılmasını uygun gördü.

Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya’nın yoğun çaba ve girişimleri neticesinde Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi yeni bölümler ve programlar ile büyümeye, kazanmaya, kazandırmaya devam ediyor.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı´nın (YÖK), Korkut Ata Üniversitesi 10 yeni bölümün açılmasını uygun gördüğünü ifade eden Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya açıklamasında; “Bölgemizin ekonomik ve sosyal gelişimi için stratejik adımlar atmayı sürdüren, üniversitemizin yeni akademik birimlerle güçlenmesi için yürütülen girişimler, günden güne meyvelerini vermektedir.

Dinamik, gelişime açık özverili çalışan kadrosuyla planlı gelişimini sürdüren üniversitemizde, 10 yeni bölümler ve programlar kazandırılması konusundaki teklifimiz 06.02.2020 tarihli yürütme kurulu toplantısında değerlendiren Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK), talep edilen yeni programların açılmasını uygun gördü.

Üniversitemizin, önümüzdeki yıldan itibaren öğrenci alabileceği yeni bölümü ve programları şunlar: Düziçi Meslek Yüksek Okulu Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Programı, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Anestezi Programı, Çocuk Gelişimi Programı, Fizyoterapi, İlk ve Acil Yardım Programı, Tıbbi Dokümantasyon Sekreterlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikerliği, Yaşlı Bakımı Programları “ dedi.

BÖLGENİN SOSYO-EKONOMİK KALETESİNİN ARTIRILMASINI ÖNEMSİYORUZ

Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, sözlerinin devamında; “Üniversitemizde açılacak yeni programların amaçları doğrultusunda başta yaşlı ve engelli hastalar olmak üzere toplumun sağlık gereksinimlerinin karşılanmasında önemli bir işleve sahip olduğu bilinmektedir. Bölgemiz halkının sağlıkla ilgili memnuniyetini artırmak, bölgenin kalkınmasına da katkıda bulunacaktır.

İnsanımızın hayat kalitesini arttırmak suretiyle sosyal hayata tutundurulmasında ve sağlık sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi ile bölgenin sosyo-ekonomik kalitesinin artırılması da öngörülmektedir” devam etti.

Bu vesile ile Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörümüz Sayın Prof.Dr. Murat Türk’e her zaman üniversitemiz nezdinde desteklerini hissettiğimiz Yüksek Öğretim Kurulu Başkanımız Sayın Prof. Dr. Yekta Saraç beye üniversitemize kazandırmış olduğumuz yeni bölümlerden dolayı teşekkür ederim. Üniversitemiz değerli akademik kadrosu eğitim-öğretimi, amacına uygun bölümleri ile hızla büyümeğe ve gelişmeye devam edecek. Osmaniyeli hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun “diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
En Çok İzlediğiniz Dizi Hangisi?
En Çok İzlediğiniz Dizi Hangisi?