banner244

banner155

Mehmet Akif’te yeni eğitim öğretim töreni

Osmaniye’de 2018–2019 Eğitim Öğretim yılı, Merkez Mehmet Akif İlkokulunda düzenlenen törenle başladı. 

EĞİTİM 19.09.2018, 15:35 Ceyhun İlyas
Mehmet Akif’te yeni eğitim öğretim töreni
banner274

Osmaniye’de 20182019 Eğitim Öğretim yılı, Merkez Mehmet Akif İlkokulunda düzenlenen törenle başladı. 

Törene Vali Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Milletvekilleri İsmail Kaya ve Baha Ünlü, Belediye Başkanı Kadir Kara, Milli Eğitim bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Yaşar Koçak, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, okul müdürleri, çok sayıda öğretmen, öğrenci ve velileri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan tören, öğrenciler tarafından sergilenen halk oyunları gösterisiyle devam etti. 

Okula yeni başlayan birinci sınıf öğrencilerine, dördüncü sınıf öğrencileri tarafından "Okulumuza hoş geldiniz" çiçeği verilmesinin ardından öğrenciler gösterilerini sundular.

Törenin açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü  Ramazan Çelik yaptı. İl Milli Eğitim Müdürü Çelik, 2018–2019 eğitim-öğretim yılının öğrenciler, öğretmenler ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını diledi.

Öğrencilerin okuduğu şiirlerin ardından Vali Ömer Faruk Coşkun ve protokol mensupları sınıfları ziyaret ederek ders kitaplarını dağıttılar.
 
Öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Coşkun, tüm öğrencilere yeni eğitim-öğretim yılında başarılar dileyerek okuldan ayrıldı.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
En Çok İzlediğiniz Dizi Hangisi?
En Çok İzlediğiniz Dizi Hangisi?