banner155

banner244

Bahçe’de Kitap okuma etkinliği ilgi görüyor

Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde uygulamaya konulan “Ailem kitap okuyor, hayallerim büyüyor” projesinin yoğun ilgi gördüğü belirtildi.

BAHÇE 14.02.2020, 17:10 14.02.2020, 17:14 Ceyhun İlyas
Bahçe’de Kitap okuma etkinliği ilgi görüyor

Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde uygulamaya konulan “Ailem kitap okuyor, hayallerim büyüyor” projesinin yoğun ilgi gördüğü belirtildi.

Bahçe ilçesinde, Öğrenci ve velilerin birlikte kitap okuma sevgisi kazanacakları, gelecekte, okuyan okumayı bir alışkanlık haline getiren bireyler yetiştirmeyi amaçlayan "Ailem Kitap Okuyor, Hayallerim Büyüyor" Projesi öğrenci ve aileler tarafından büyük ilgi gördü.


 
İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz  ve Bahçe İlçe Milli Eğitim Müdürü Üzeyir Aksoy'un da katıldığı program akşam 19:00'da Bahçe Atatürk Ortaokulu'nda gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak; "Öğrenciye kitap okuma alışkanlığının kazandırılması için ilk şart velinin de kitap okumasıdır ve görüyorum ki velilerimiz de bu örnek davranışı sergilemektedirler. Ayrıca sınava girerek öğrencilerin yaşamış olduğu sınav kaygısı konusunda empati duygusuyla nasıl yaklaşmaları gerektiği konusunda bilgi sahibi olacaklardır.

Olumlu davranış kazandırmanın en önemli ayağı da velinin örnek davranış sergilemesidir. Bu duygularla sınava katılan velilerimize, desteklerinden dolayı Bahçe Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Baz Beyefendiye, Bahçe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum." dedi.

Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz, "Çok güzel bir proje. Projede ilçe halkı, esnaflarımızı, belediye çalışanlarımızı böyle bir proje katılmalarından dolayı mutlu oldum. Biz de Bahçe Belediyesi olarak projenin her türlü desteği vereceğimizi burada belirtmek isterim. Böylesi projelerin çoğalmasını temenni ediyor, Tamer Üstündağ başta olmak üzere projeye gönül vermiş herkesi tebrik ediyorum." dedi.
Okul Müdürü Tamer Üstündağ ziyaretlerinden dolayı İl Müdürü Aydın Albak, Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz,  Bahçe İlçe Milli Eğitim Müdürü Üzeyir Aksoy, Bahçe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Kısacıkoğlu,  Bahçe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Uçar'a teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak proje hakkında bilgi verirken; “Bahçe Atatürk Ortaokulu veli-öğrenci-öğretmen üçgeninde her ay belirlenen kitap doğrultusunda 1 ay boyunca aynı kitabı veli ve öğrenci birlikte okuyarak belirlenen tarihte veli ve öğrenci aynı sınava girmektedir. Sınav sonucunda dereceye girenler ödüllendirilmektedir. 

Projenin amacı velilerimize ve öğrencilerimize kitap okuma sevgisini kazandırmak, kitap okuma alışkanlığını kalıcı hale getirmek, ailelerin çocukları ile birlikte verimli zaman geçirmesini sağlamak, ailede her gün belli bir kitap okuma saati oluşturmak, bunun sonucunda velilerin öğrencilerin yaşamış olduğu sınav kaygısı ile empati kurmasını sağlamak olarak belirlenmiştir.

İlk Kitabın sınavına toplam 210 kişi katılmıştır. Dereceye giren 20 kişi  Erzin kardeş okul gezisine götürüldü. 

Katılımın bu kadar fazla olduğu görülünce kitap okuma motivasyonunu arttırmak için ikinci kitap sınavında kitabın yazarı Ramazan Yasin Güney sınav günü okula gelerek söyleşi ve imza günü düzenledi.

Bu sınav sonucunda dereceye giren 40 kişi Adana Devlet Tiyatrosuna tiyatro ve geziye götürüldü.”dedi. 

Yorumlar (1)
...... 6 ay önce
Üzeyir Aksoy gibi değerli bir eğitimci daha iyi yerleri hakediyor...