banner155

banner244

04.07.2020, 00:52

Kalbini Temız Tut

   Değerli okurlarım bu gün sizlere biraz farlı bir pencereden merhaba demek istiyorum. İnsanları seviyorum sizlere değer veriyorum ve diyorum ki; bir aşkın, sevdan, şarkın olsun ve senin olsun. Hayatına giren insanlara bu benim aşkım sevdam hayallerim diye bahset. O kişinin hayatınızdan çıktığında aşktan sevgiden sevdadan bahsedildiğinde seni hatırlasın. Kendini ifade eden tek bir parfümün olsun. Özdeşleşmek iyidir. Bu parfümü illa ki bir tek sen kullanmayacaksın ama bir sana ait olsun ki, bir yabancıda bile duysa acaba burda mı diye kokuyu duyanın gözü seni arasın. 
Sırrını paylaşacağın yakın arkadaşın olsun. İyi günde değil, kötü günde de aradığın ilk kişi olsun. Birlikte düşün, birlikte yürüyün. Birbirinizi toparlayın. Yaralarınızı sarın. 

Olaki etrafınızda kimse kalmadığını hissettiğinde biraz ağlayın biraz gülün. Her şey küllendikten sonra tebessümle hatırla. Gönül bahçenin kapısını  aç. Senden olmayan ama senin ilgine bakımına muhtaç bir kalbin atışlarını ellerinde hisset. Bir canlının hayatını değiştirmek acayip bir şey. Birinin kahramanı olmak istersen bundan büyük fırsat olamaz. Sevmek çok güzel. Hele bir de her halükarda sevilmek. Bol bol kitap oku biri seni derinden etkileyene kadar oku. Onu bulduğunda kimseyle paylaşma. O hikaye senin. Beğenmediğin sayfayı yırt sevdiğin yerleri yıldızlarla donat. Başucunda dursun. Belki bir gün biri gizlice o sayfaları keşfeder. Seni daha iyi tanıma imkanı olur. 

Bir hobin olsun kaçmak için, hiçbir şey düşünmediğin, dünyadan uzaklaşabildiğin. Onunla övün. En iyi yaptığın şey olsun. Insanlar şaşırsın. Senin icin çocuk oyuncağı olsun. Bir şey iste. İmkansız olsun. Peşinden koş. Yorul. Defalarca vazgeç. Defalarca dene. Susmanın çaresizliğini de yaşa bağırmanın da. Uykuların kaçsın. Düşündükçe saç diplerin bile uyuşsun. Her ne ise bu istediğin, aşk da olur iş de. Bağrına taş bas gerekirse. Yeter ki gece yatağına yattığında ben elimden geleni yaptım de. Bazen kazanamamış olsan da, yapabileceklerinin ya da bir şeyi delice istemenin limitini görmek de zaferdir. 

Kalp kırma. Sınırların olsun aşılamayacak, duvarların olsun yıkılamayacak. Herkes bilsin ve ona göre davransın. Bir alanın olsun metre karesi dert değil. Kapısını kapattığında gercek sen olabildiğin. Dört duvardan birininin dibine çöküp ağlayabildiğin. Güçsüzlüğünü yaşayabildiğin. Sonra daha güçlü kalkabildiğin. Kaldığın yerden devam edebildiğin. İnsan en çok kendini özlüyor çünkü. Bir sevdiğin olsun tabi. Belki hayallerindeki gibi olmaz koşullar ama bir şeyleri birlikte var etmenin tadı bir başka. Para amaç değil araç olsun mutluluğuna. Olmadığı zaman da elindekini cömertçe paylaşabil. En çok onunla gül. Saatlerce muhabbet edebil. İlişkini başkalarıyla kıyaslama. Ve ona beni sev diyebil.

Sen bir insansın ve bir şey yapmak istersen yaparsın, kalbini temizle, su-i zan ile değil Hüseyin-ü zan ile hayata bak. insan suçu sabit değilse masumdur. Suçu sabit olursa takdir hakkını kullan. Gerekirse af et. Hayallerin, hülyaların, sevdaların olsun, kaşını çatma saçını hep tara, gözlerinde ışık sönmesin, yüzünde tebessüm eksik olmasın, yanaklarında çiçek açsın. Çevreni ve kalbini temiz tut.

Yorumlar (0)