27 Şubat, 2024, Salı
DOLAR31.1283
EURO33.8121
ALTIN2032.9

ZBEÜden Marka Vekilliği Sınavına Hazırlık Eğitimi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ZBEÜden Marka Vekilliği Sınavına Hazırlık Eğitimi
Abone ol
Zonguldak Bülent Ecevit üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (zbeüsem) Tarafından, 4-9 Aralık 2023 Tarihlerinde, Marka Vekilliği Sınavına Yönelik Hazırlık Eğitimleri Düzenlenecek.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ZBEÜSEM) tarafından, 4-9 Aralık 2023 tarihlerinde, Marka Vekilliği Sınavına yönelik hazırlık eğitimleri düzenlenecek.

Zonguldak’ta ilk kez gerçekleştirilecek “Marka Vekilliği Sınavı Hazırlık Eğitimi” çevrimiçi olacağından Türkiye’nin her yerinden katılım sağlanabilecek. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şenay Saraç tarafından verilecek eğitim, toplam 28 saat olup, 6 gün devam edecek. Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından, iki yılda bir düzenlenen Marka Vekilliği Sınavının 2024 yılının ilk çeyreğinde yapılması planlanıyor. Marka Vekili ünvanını taşıyanlar, marka, coğrafi işaret, geleneksel ürün adları ve tasarım konularında danışmanlık yapma ve bu konularda Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde başvuru sahipleri adına işlem yapma yetkisine sahip olan uzmanlar olarak yer alıyor.

Bu sınava, en az dört yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının birinden (bölüm fark etmeksizin) mezun olanlar başvurabiliyor. 2024 yılının ilk çeyreğinde yapılması planlanan Marka Vekilliği Sınavına hazırlanmak isteyenler, https://sem.beun.edu.tr/duyurular/ adresini ziyaret ederek başvurularını gerçekleştirebilir ve eğitimle ilgili detaylı bilgi alabilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, ülke ekonomilerinin gelişmesinde yenilikçi yaklaşımların ve markalaşmanın büyük önem taşıdığını belirterek bu alanda hizmet verecek uzmanların yetişmesine katkıda bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dr. Funda Sönmez Öğütlenin Doktora Tezi “İlhan Tekeli Doktora Teşvik Ödülü”ne layık görüldüÖnceki Haber

Dr. Funda Sönmez Öğütlenin Doktora Tezi...

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 213 milyar 500 milyon liralık 2024 bütçesi kabul edildiSonraki Haber

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 213 mi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar