22 Haziran, 2024, Cumartesi
DOLAR32.8248
EURO35.2439
ALTIN2450.6
Yusuf Cinkara Otomotiv

Üniversite öğrencileriyle kariyer toplantısı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Üniversite öğrencileriyle kariyer toplantısı
Abone ol
TÜRKİYE CUMHURİYETİ VE AVRUPA BİRLİĞİ TARAFINDAN ORTAK FİNANSE EDİLEN, SÖZLEŞME MAKAMI ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI, AVRUPA BİRLİĞİ VE MALİ YARDIMLAR DAİRESİ BAŞKANLIĞI VE PAYDAŞLARI TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN ‘TRC3 BÖLGESİ’NDE GENÇ İSTİHDAMININ TEŞVİKİ İÇİN TEKNİK DESTEK PROJESİ’ ÇERÇEVESİNDE SİİRT ÜNİVERSİTESİ’NDE “KARİYER REHBERLİĞİ VE DANIŞMANLIĞI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI” GERÇEKLEŞTİ.

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortak finanse edilen, sözleşme makamı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı ve paydaşları tarafından yürütülen ‘TRC3 Bölgesi’nde Genç İstihdamının Teşviki için Teknik Destek Projesi’ çerçevesinde Siirt Üniversitesi’nde “Kariyer Rehberliği ve Danışmanlığı Bilgilendirme Toplantısı” gerçekleşti.


Toplantıda, Siirt Üniversitesi öğrencilerinin kariyer yollarını belirleme fırsatları bulabildikleri, farklı sektörlerden yöneticiler, işverenler ve kariyer rehberliği uzmanları öğrencilerle bir araya geldi. Toplantı, Siirt Üniversitesi Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi iş birliğinde gerçekleştirildi. Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Başar Taner, öğrencilerle deneyimlerini paylaştı.


Öğrencilere çok çalışmalarını, iş hayatında teknolojiyi çok iyi kullanmalarını söyleyen Taner, “Yerli otomobilimiz TOGG üretiminde teknoloji yoğun olarak kullanılmaktadır. Buda teknolojiye verilen önemin ne kadar değerli olduğunu gösteriyor” dedi.


Toplantı soru cevap şeklinde devam etti.


Siirt Üniversitesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ve toplantıya katılan öğrencilere, toplantı sonunda katılım sertifikası verildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
PKKnın dağ kadrosunda bir dönem faaliyet gösteren terörist İzmirde yakalandıÖnceki Haber

PKKnın dağ kadrosunda bir dönem faaliyet...

Şanlıurfa robot yarışmasına hazırlanıyorSonraki Haber

Şanlıurfa robot yarışmasına hazırlanıyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar