22 Eylül, 2023, Cuma
DOLAR27.1641
EURO28.9569
ALTIN1681.5

Filminin senaryosunu; Yazdı, yönetti ve 16 karakteri oynadı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Filminin senaryosunu; Yazdı, yönetti ve 16 karakteri oynadı
Abone ol
Sinema dünyasında farklı bir anlayış getirmeye çalışan Orhan Papuçcu, “Gerçek Kişi!” filmin senaryosunu yazdıktan sonra, hem yönetiminde, hem de rol alarak oyunda yer aldı.

Sinema dünyasında farklı bir anlayış getirmeye çalışan Orhan Papuçcu, “Gerçek Kişi!” filmin senaryosunu yazdıktan sonra, hem yönetiminde, hem de rol alarak oyunda yeraldı.

Bandırma’da dünyaya gelen  Papuçcu, İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrenimlerini; Balıkesir, Bursa, Eskişehir ve İstanbul illerinde olmak üzere 7 farklı okulda okuyarak 2018 yılında tamamladı.

Orhan Pabuçcu son filmi “Gerçek Kişi” ile sinema dünyasını baştan aşağı sarsacak bir yapımla izleyicilerinin karşısına çıkıyor.

Pabuçcu'nun eşsiz kurgu yeteneği ve yaratıcı vizyonuyla kaleme aldığı "Gerçek Kişi", izleyicilere unutulmaz bir sinema deneyimi sunmaya hazırlanıyor. 

 "Gerçek Kişi", 2022'nin Kasım ayında beyaz perdeyle buluşan bir film olarak dikkat çekiyor. Bu farklılık arayan ve başarılı da olan senaryoda, sinema tarihinde eşi benzeri az görülen bir yapıtı ortaya çıkarıyor. 

Film, ünlü psikolog Carl Jung'ın 16 kişilik teorisinden ilham alarak kurgulanmış. 

Orhan Pabuçcu, karakterlerin gerçekliğin sınırlarını zorladığı bu deneysel hikâyede izleyicileri hayal gücünün derinliklerinde yolculuğa çıkarıyor.

"Gerçek Kişi", kendine özgü bir bulmacayı çözmek için izleyicileri sınavdan geçiriyor. Bir odada uyanan 16 karakter arasında gerçek kişiyi bulmak için bir yarış başlıyor. 

Ancak, aralarında sadece tek bir gerçek insan bulunmaktadır. Diğerleri ise o kişinin zihninde yaratılan hayali karakterlerden ibarettir. Seyircilerin zekalarını kullanarak gerçek kişiyi ortaya çıkarmaları gerekmektedir. Bu sıra dışı ve karmaşık hikâye, her anının heyecan dolu geçeceği unutulmaz bir deneyim vaat ediyor.

Filmde yer alan karakterler arasında popüler yapımlardan tanıdık isimler de bulunuyor.

Eric Cartman'dan Walter White'a, Tyler Durden'dan Frodo Baggins'e, Dominic Toretto'dan Ercüment Çözer'e kadar birçok ikonik karakter filmde karşımıza çıkıyor.

 Orhan Pabuçcu, kendi yetenekleriyle 16 farklı karakteri ustalıkla canlandırıyor ve her birinin kostüm ve makyajını da özenle tasarlıyor. Bu tek kişilik prodüksiyon, Pabuçcu'nun çok yönlü yeteneğini ve yaratıcılığını gözler önüne seriyor.

"Gerçek Kişi", sadece bir telefon kamerasıyla çekilerek 6 ay gibi kısa bir sürede tamamlanmış. 

Bu inanılmaz başarı, Orhan Pabuçcu'nun sinemaya olan tutkusunu ve sınırlarını zorlamaktaki kararlılığını yansıtıyor. 

Film, Orhan Pabuçcu'nun YouTube kanalında yayınlanarak,  izleyicileri gizem dolu bir yolculuğa davet ediyor.

 

(Haber: Mustafa Bardak)

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Karsta domuz sürüsü yavrularıyla görüntülendiÖnceki Haber

Karsta domuz sürüsü yavrularıyla görüntü...

İş makinesi operatörünün Türk bayrağı hassasiyetiSonraki Haber

İş makinesi operatörünün Türk bayrağı ha...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar