02 Aralık, 2023, Cumartesi
DOLAR28.9208
EURO31.4823
ALTIN1924.1

Büyükşehir Belediyesi 18inci çevre ödülünü aldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Büyükşehir Belediyesi 18inci çevre ödülünü aldı
Abone ol
Antalya Büyükşehir Belediyesi çevre ödüllerine Bir Yenisini Daha Ekledi. Uluslararası çevre Eğitim Vakfı Tarafından Düzenlenen “en Iyi Uygulama örnekleri” (best Practice) Yarışmasında, Antalya Büyükşehir Belediyesi çevre Eğitim Ve Inovasyon Merkezi “enerji Tasarrufu Ve Yönetimi” Kategorisinde Türkiye Adına ödül Aldı. Bu ödülle Birlikte Büyükşehir Belediyesi’nin 4.5 Yılda Aldığı çevre ödülü Sayısı 18’e Ulaştı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi çevre ödüllerine bir yenisini daha ekledi. Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen “En İyi Uygulama Örnekleri” (Best Practice) yarışmasında, Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi “Enerji Tasarrufu ve Yönetimi” kategorisinde Türkiye adına ödül aldı. Bu ödülle birlikte Büyükşehir Belediyesi’nin 4.5 yılda aldığı çevre ödülü sayısı 18’e ulaştı.

Merkezi Danimarka’da bulunan 81 üye ülkesi olan Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen “En iyi Uygulama Örnekleri” (Best Practice) yarışmasında, Antalya Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı’na bağlı Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi “Enerji tasarrufu ve yönetimi” kategorisinde Türkiye adına ödül aldı. Ödülü vermek üzere Malta’dan görevlendirilen heyet, Antalya’ya geldi. Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi’nde incelemelerde bulunan heyet ardından TÜRÇEV yetkilileri ile birlikte Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ziyaret ederek, ödülü takdim etti.

"Türkiye’ye örnek oluyoruz"

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmaların her zaman örnek olduğunu belirterek “Türkiye’de çevre projelerimizle örnek bir belediye olmaya devam ediyoruz. Toplumun en önemli yapı taşları olan çocuklarımızdan başlayarak, çevre bilincini artırmaya çalışıyoruz. Bu çerçevede Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi’mizi faaliyete sokarak farkındalık oluşturduk. Bu ödülle birlikte aldığımız çevre ödülü sayısı 18’e ulaştı. Ödülü almamızda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Böcek’e teşekkür

Uluslararası Çevre Eğitim Vakfının Malta temsilciliğini yürüten Doğayı Araştırma ve Koruma Derneği ‘Nature Trust’ın İdari Başkanı ve Heyet Başkanı Vincent Attard, çevre konusunda yapılan başarılı çalışmalarından dolayı Başkan Böcek’e teşekkür etti. Attard, deniz araçlarından kaynaklanan kirliliğin önlenmesine yönelik belediyenin faaliyete geçirdiği Elektronik Gemi Denetim Merkezini de ziyaret ettiklerini ve uygulamanın çok başarılı olduğunu belirtti. Büyükşehir Belediyesi Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi’nden çok etkilendiklerini, sadece çocuklara değil yetişkinlere de hitap etmesinin son derece faydalı olduğunu dile getiren Attard, konuyla ilgili işbirliğine hazır olduklarını ifade etti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İstanbulda 6 milyon lira değerinde kaçak botoks ilacı operasyonuÖnceki Haber

İstanbulda 6 milyon lira değerinde kaçak...

‘Kurumsal Yönetim ve Sürdürülebilirlik paneli gerçekleştirildiSonraki Haber

‘Kurumsal Yönetim ve Sürdürülebilirlik p...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar