29 Eylül, 2023, Cuma
DOLAR27.4611
EURO29.0928
ALTIN1644.5

Avrupadan gelip simülasyon merkezinde doktorluğu öğreniyorlar

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Avrupadan gelip simülasyon merkezinde doktorluğu öğreniyorlar
Abone ol
KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (KTÜ) İYİ HEKİMLİK UYGULAMALARI VE SİMÜLASYON MERKEZİ’NE (MEDSİM) AVRUPA’NIN ÇEŞİTLİ ÜLKELERİNDEN GELEN DOKTOR ADAYLARI SİMÜLASYON TEKNİĞİ İLE BİLGİ VE BECERİLERİNİ ARTTIRIYOR.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) İyi Hekimlik Uygulamaları ve Simülasyon Merkezi’ne (MEDSİM) Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen doktor adayları simülasyon tekniği ile bilgi ve becerilerini arttırıyor.


Yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi veren MEDSİM Müdürü Doç. Dr. Ahmet Kağan Özkaya, simülasyon tekniğinin birçok alanda olduğu gibi tıp eğitiminde de etkin ve gün geçtikçe artan bir şekilde kullanılmaya başladığını söyledi. Özkaya “Tıp eğitiminde simülasyon; güvenli bir ortamda, gerçek hastaya zarar vermeden, hekimin veya sağlık çalışanının bilgi ve becerisini artıran, çeşitli ekipmanlar üzerinden yürütülen eğitim yöntemidir. KTÜ MEDSİM, 2017 yılında kurulmuş olup aktif olarak birçok ulusal, uluslararası ve yerel eğitimlerin verildiği bir merkez durumundadır. Merkezimizdeki teknolojik donanım, dünyada sayılı yerde bulunmaktadır. Bu yüzden diğer merkezlerdeki eğiticiler de eğitimlerini Trabzon’a gelerek burada almaktadır. En son merkezimizde Avusturya, Hollanda, Danimarka, Rusya ve Belarus’tan katılımcı, eğitimci ve diğer dış paydaşların bulunduğu ‘Uluslararası Simülasyon Eğitici Eğitimi’ düzenledik. Eğitimimizi; temel, orta ve ileri olmak üzere 3 düzeyde gerçekleştirdik. Bu eğitim ile bilginin paylaştıkça çoğaldığını bir kez daha gördük. Merkezimiz, bu eğitimle birlikte birçok paydaşı bir araya getirerek kültürlerarası etkileşimin sağlanmasında, üniversitemizin ve Tıp Fakültemizin uluslararasılaşmasında ve deneyimlerin paylaşımında önemli bir rol oynadı. Gerek kurs gerekse kurs dışındaki sosyal etkinlikler ile kooperasyonel yaklaşımın ve iş birliğinin devamlılığı açısından İyi Hekimlik Uygulamaları ve Simülasyon Merkezi’nin müthiş bir potansiyelinin olduğu anlaşıldı” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Malatyada iki otomobil çarpıştı: 1i ağır 3 yaralıÖnceki Haber

Malatyada iki otomobil çarpıştı: 1i ağır...

Yangında otomobil ve motosiklet kullanılamaz hale geldiSonraki Haber

Yangında otomobil ve motosiklet kullanıl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar