banner244

banner155

İl Milli Eğitim Müdürü Albak, velilerle buluştu

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, 8'inci sınıf öğrenci velileri ile bir araya geldi.

EĞİTİM 11.01.2020, 14:38 11.01.2020, 14:42 Ceyhun İlyas
İl Milli Eğitim Müdürü Albak, velilerle buluştu
banner274

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, 8'inci sınıf öğrenci velileri ile bir araya geldi.

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan "Geleceğim Mesleğim-Mesleki ve Teknik Eğitim Temalı Faaliyetler" konulu işbirliği protokolü kapsamında, Osmaniye Öğretmenevinde, Mesleki Gelişim ve Farkındalık Çalıştayları ile Veli Bilgilendirme Konferansı düzenlendi.

8.sınıf öğrenci velilerinin katıldığı konferansta konuşan Milli Eğitim Müdürü Albak, "Çocuklarımıza; insan odaklı eğitim anlayışı çerçevesinde yorumlama, sentez ve bilgiyi kullanma becerilerini hep birlikte kazandırmalıyız."dedi.

Müdür Aydın Albak, velilerin, talep ve görüşlerinin yanı sıra öğrencilere yönelik kaygılara ilişkin ise şöyle konuştu: "Hepimiz biliyoruz ki haklı olarak evlatlarımız için her zaman en iyisini istiyoruz.

Onlar birer pırlanta misali. Biz öğretmen ve velilerimize düşen görev ise onları en güzel şekilde işlemek. İşte bu noktada onların kaygılarına kaygı ekleyecek davranışlardan kaçınmak durumundayız.

Çocukların eğitim-öğretim süreçlerinde toplumsal problemlere çözüm arama, üst düzey becerilerinin desteklenmesi ve yaşam becerilerinin kazanması da çok önemli. Şunu da eklemek isterim ki; gelecek nesillerimizden çok umutluyuz."

Konferansa katılan veliler ise memnuniyetlerini belirterek, böylesi anlamlı ve faydalı programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ettiler.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
En Çok İzlediğiniz Dizi Hangisi?
En Çok İzlediğiniz Dizi Hangisi?