banner155

banner244

Verem Haftası eğitimleri başladı

Bu yıl 72.si düzenlenen 6-12 Ocak 2019 Verem Eğitimi ve Propaganda Haftası açılış programı ile başladı.

OSMANİYE 09.01.2019, 15:14 Ceyhun İlyas
Verem Haftası eğitimleri başladı

Bu yıl 72.si düzenlenen 6-12 Ocak 2019 Verem Eğitimi ve Propaganda Haftası açılış programı ile başladı.

Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, 72. Verem Eğitimi ve Propaganda Haftası kapsamında Osmaniye Sağlıklı Hayat Merkezi'nde açılış programı düzenlendi.

Açılış programına; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Hayri Sarı, Verem Savaş Derneği Başkanı M. Ünal Besen, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı, Bulaşıcı Hastalıklar, Tüberküloz ve Aşı Programları Uzmanı ve Çalışanları Sağlıklı Hayat Merkezi Sorumlusu ve Çalışanlarının katılımı ile etkinlikler başlatıldı.

Osmaniye’de  6-12 Ocak 2019 tarihleri arasında, 72.Verem Eğitimi ve Propaganda Haftası sebebiyle düzenlenen toplantıda Verem konusunda ilimizin durumu, Türkiye ve dünya verileri ile birlikte paylaşılarak, veremle mücadele kapsamında ilimizde yürütülen faaliyetler Tüberküloz İl Koordinatörü Uzm. Dr. Mikail Özdemir tarafından katılımcılara sunuldu.

Hafta boyunca İlimizde bir çok eğitim ve tanıtım çalışması sağlık personelleri  tarafından  yapılacak.

Ayrıca Devlet Hastanelerinde, Toplum Sağlığı Merkezlerinde, Sağlıklı Hayat Merkezlerinde, Aile Hekimlerine başvuran vatandaşlara Verem Hastalığı, korunma yolları, tedavisi gibi konularda bilgilendirilmelerde bulunulacak.

Etkinlikler kapsamında Toprakkale Açık ve Kapalı Cezaevleri, Kuran Kursları, Halk Eğitim Merkezleri ve bir çok  Okulda  6-12 Ocak 2019 Verem Eğitimi ve Propaganda Haftası bilgilendirmeleri, afiş-broşür dağıtımında bulunulacağı bilgisi paylaşılacak.

Toplantı sonunda "Veremsiz Bir Osmaniye Hedefi" için çalışmaların devam edeceği kararlaştırıldı.
 

Yorumlar (0)