banner155

banner244

Kreş öğrencilerine diş taraması

OSMANİYE’de kreş öğrencilerine ağız ve diş sağlığı ile genel sağlık taraması yapıldı.

OSMANİYE 20.05.2014, 13:35 20.05.2014, 13:36 Ceyhun İlyas
Kreş öğrencilerine diş taraması
banner274

OSMANİYE’de kreş öğrencilerine ağız ve diş sağlığı ile genel sağlık taraması yapıldı.


Dentestetik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, sosyal sorumluluk bilincinde hareketle, Özel Nesligül Kreş ve Gündüz Bakımevinde ağız ve diş sağlığı taraması yaptı.


Kreşin minikleri Diş Hekimi Hakkı Serdar Ünal tarafından ağız ve diş taramasından geçirilerek, durumları ile ilgili ailelerine bilgilendirme yapıldı.


Diğer yandan Aile Hekimi Dr. Ramazan Çetin tarafından da miniklerin genel sağlık taraması yapıldı.


Dr. Çetin, “Sağlıklı nesiller yetiştirmek için herkes üzerine düşen görevi yerine getirmelidir. Osmaniye Gençlik Eğitim Derneği (OGED) bünyesinde faaliyet gösteren Özel Nesligül Kreş ve Gündüz Bakımevinden gelen teklif üzerine biz de üzerimize düşen görevi yerine getirdik.


Minik öğrencileri sağlık kontrolünden geçirerek, ailelerine durumları ile ilgili bilgilendirme yaptık. Bu konuda destek veren Dentestetik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Ailesine de teşekkür ediyorum” dedi.


Ağız ve Diş Sağlığı taramasını yapan Dentestetik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Diş Hekimi Dt. Hakkı Serdar Ünal ise “Ülkemizde sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra kurumlar da sosyal sorumluluk çerçevesinde duyarlı olmak zorundadır.


Bize gelen teklif üzerine hemen buraya geldik ve gerekeni yaptık, faydalı olabildiysek ne mutlu bize. Biz bu tür etkinlikleri genelde yapıyoruz.


İleriki günlerde de yapmaya devam edeceğiz. Tüm miniklerimize sağlıklı bir yaşam diliyorum” diye konuştu.


Etkinlik, minik öğrencilere kalem, diş macunu, balon ve broşür de dağıtımı ile sona erdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
En Çok İzlediğiniz Dizi Hangisi?
En Çok İzlediğiniz Dizi Hangisi?