banner155

banner244

Bilgisayar öğrenmek için engel tanımadılar!

Osmaniye’de görme engelli vatandaşlar, bilgisayar kursuna giderek başarı ile tamamladıkları eğitimleri sonunda belgelerini aldılar.

OSMANİYE 15.05.2019, 13:58 15.05.2019, 14:03 Ceyhun İlyas
Bilgisayar öğrenmek için engel tanımadılar!
banner274

Osmaniye’de görme engelli vatandaşlar, bilgisayar kursuna giderek başarı ile tamamladıkları eğitimleri sonunda belgelerini aldılar.

Görme engelli vatandaşlar için SODES kapsamında açılan bilgisayar kursunu başarıyla bitiren kursiyerlere sertifikaları Vali Ömer Faruk Coşkun ve protokol mensupları tarafından verildi.  

6 Nokta Körler Derneği Osmaniye Şubesinde düzenlenen sertifika törenine Vali Coşkun’un yanı sıra İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tamer Bilacan, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak ve İŞKUR Müdürü Ahmet Altunkaynak da katıldı.Törenin başında Vali Coşkun’a bilgi veren 6 Nokta Körler Derneği Osmaniye Şubesi Başkanı Necdet Yılmazer, öncelikle derneğin faaliyetleri hakkında bilgi vererek, 2011 yılından bu yana üyelerine sertifika kazandırdıklarını, bu kapsamda bilgisayar, ofis programları, büro yönetimi, yönetici asistanlığı, çağrı merkezi operatörlüğü, bilgisayar operatörlüğü gibi kurslar açtıklarını söyledi.

Kursların devam edeceğini de belirten Yılmazer, tamamlanan bilgisayar kursunun İŞKUR, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve 6 Nokta Körler Derneği Osmaniye Şubesi işbirliğinde açıldığını kaydetti.

Necdet Yılmazer sözlerinin sonunda başta Vali Coşkun olmak üzerek kendilerine destek veren herkese teşekkür etti.
Vali Ömer Faruk Coşkun ise yaptığı konuşmada, kursun düzenlenmesinde emeği olan tüm kurumlara teşekkür ederek, “6 Nokta Körler Derneği Osmaniye Şubesi, görme engelli vatandaşlarımızın sosyalleşmelerinin yanı sıra verdiği eğitim faaliyetleri ile de görme engelli vatandaşlarımızın iş yaşamında daha kalifiye bir personel olarak yer almalarını sağlıyor.

Bu nedenle bu tür eğitim faaliyetlerinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, İŞKUR Müdürlüğümüze ve Derneğimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Engelli vatandaşların kendisine ilettiği sorunların çözümü konusunda gayret göstereceklerini de belirten Vali Coşkun, sertifika alan kursiyerleri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları Vali Ömer Faruk Coşkun, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tamer Bilacan, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak ve İŞKUR Müdürü Ahmet Altunkaynak tarafından verildi.

Dernek Başkanı Necdet Yılmazer ve Dernek üyeleri ile bir süre sohbet eden Vali Coşkun, daha sonra Derneğin bulunduğu caddede dükkânları yer alan esnafları ziyaret etti. Öncelikle “Hayırlı Ramazanlar” dileyerek esnaflar ve alışveriş yapan vatandaşlarla bir süre sohbet eden Vali Coşkun, esnafa bereketli kazançlar dileyerek ziyaretine son verdi.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
En Çok İzlediğiniz Dizi Hangisi?
En Çok İzlediğiniz Dizi Hangisi?