banner155

banner244

09.04.2020, 12:33

Niyeti bozuk olanın!..

Bir insanın niyeti bozuk ise eğer, onunla ne kadar uğraşırsan uğraş yola getirmek zordur!

Niyeti iyi olan insan ise ne kadar zarar görse bile iyiliklerini çevresi ile paylaşmayı sürdürür.

Çin’de başlayıp, deniz aşırı kıtalardaki ülkelerde 70 bin dolayında can alan Koronavirüs tehlikesi, kendilerini “süper güç” sanan bazı ülkeleri dize getirmeye çalışıyor.

ABD, Fransa, İtalya, İspanya, İngiltere, Almanya, İran gibi ülkelerdeki can kayıpları karşısında ülkeyi yönetenler şaşkınlık içerisinde ne yapacaklarının arayışı içine girmiş durumdalar.

Yüreğinde birazcık “insan sevgisi” olanlar bu tehlike karşısında tek yürek olmayı yeğlerken, hala art niyetteki anlayışını sürdürmek isteyenlere de rastlayabiliyoruz.

Virüsün ilk yayılmaya başlandığında 65 yaş üstü insanlara karşı gençlere anlatılamayan bir algı oluşturuldu. Süreç içerisinde görüldü ki; 6, 23, 35, 45 yaşlarındaki insanlar bu virüsten öldüler. Bu arada; 103, 84 ve 90 yaşlarındaki insanların da bu virüsü yendikleri görüldü.

Bir söz vardır; “Kurşun adres sormaz!”diye. Bir düğünde havaya ateş açan birinin kardeşini veya en yakınını vurup ölümüne neden olduğu olaylarını biliyoruz.

Her dönemin uyanık geçinmeye çalışan kişileri ortaya çıkar. Bu günlerdeki virüs tehlikesi yaşanırken; bazı ürünlerin fiyatlarını üç katına çıkaranlar yetmezmiş gibi, bir de farklı eylemlerle dolandırıcılık olayları başladı.

Evlerin kapıların çalan bazı kişilerin; “Devletin dağıttığı kolonyayı aldığınıza dair imza atacaksınız” diyerek boş kağıda imza aldıkları , bu eylemlerinde krizden yararlanıp ne dümen çevirdikleri haberlerini duyuyoruz. Böylesi kişilere sakının ha itibar etmemelisiniz!

İstanbul Güngören’de ise 61 yaşındaki Fikret G. İsimli birinin, kendisine gelen insanlara “Virüs tehlikesine karşı muska” yazarak gelir elde etmeye çalıştığını, bu kişinin Polis tarafından yakalandığını öğreniyoruz.

Şimdi de beklenen bir güzellik olayını sizlerle paylaşmak istiyorum. Karabük Valisi Fuat Gürel, özlediğimiz bir tabloya imzasını attı. Koronavirüs tehlikesi ile ilgili toplantı yapan Vali Gürel, tüm partilerin İl Başkanları ile biraraya gelerek çözüm önerileri üzerinde görüş alış verişinde bulundu.

Bu haber doğruysa, ne demeli!? İstanbul/Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce, Okul Müdürlerine, Okul Müdürleri ise öğretmenlere; “Yardıma ihtiyacı olan varsa İHH’ye yönlendirin” mesajının atıldığı yolundaki iddianın doğruluğuna inanmak istemiyorum!

Tarihteki DÜN’leri anımsayın! Kurumlarda “üst düzeye geçme adına” en yakınlarını “gammazlayanlar”, özellikle Eğitim sendika kollarında, sendikalarını değiştirenler!..

Günü geldiğinde ise; “Aldatıldık, kandırıldık!” diyerek kendilerini aklamaya çalışanlar hala aramızda dolaşıyor!...

Bu ayın son haftasında Ramazan ayı ile birlikte “Oruç tutmaya” başlanılacak! Oruç; İslam düşüncesine inananlar içindir, ancak yaşantılarında dinindeki emirleri kendi çıkarlarına çevirip yaşayanlar için “oruç tutmak” veya gösteriş için mi “aç kalmak!” olarak Allah katında değerlendirileceğini düşünüyorum. Sağlıklı günler dileklerimle…

Yorumlar (0)