05 Haziran, 2023, Pazartesi
DOLAR21.2416
EURO22.9681
ALTIN1337.3

Üniversite Güvenlik Görevlilerine Hizmet İçi Eğitim Verildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Üniversite Güvenlik Görevlilerine Hizmet İçi Eğitim Verildi
Abone ol
NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİNDE KALİTEYİ ARTIRMAK VE DAHA İYİ BİR HİZMET SUNABİLMEK İÇİN “GÜVENLİK GÖREVLİLERİ HİZMET İÇİ EĞİTİMİ” GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde kaliteyi artırmak ve daha iyi bir hizmet sunabilmek için ’Güvenlik Görevlileri Hizmet İçi Eğitimi’ gerçekleştirildi.


Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen eğitime Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hamdi Doğan, Genel Sekreter Vekili Abdulgani Özkan ve Genel Sekreter Yardımcısı Erkan Altın katıldı. Programın açılışında güvenlik personele konuşma yapan Prof. Dr. Hamdi Doğan sözlerinde; “Güvenlik hususu, üniversitemiz ve tüm kamu kuruluşları için en önemli unsurlardan biridir. Bizim de bu konudaki çalışmalarımız ve iyileştirmelerimiz sürüyor. Tüm güvenlik görevlisi arkadaşlarımızın görevlerini titizlikle sürdürmeye çalıştığını biliyoruz. Öğrencilerimiz ve personellerimizle olan ilişkilerde önceliğimiz anlayıştır. Sizler de bu konuda oldukça özverilisiniz” dedi. Hizmet içi eğitimlerle devam eden programda eğitim veren personeller; Öğr. Gör. Ali Davut Alkan ve Öğr. Gör. Zekeriya Karacabey, güvenlik sistem ve cihazlarındaki kamera tipleri, yerleşim ve bağlantı şemaları gibi teknik hususlarından bahsederek başladıkları eğitimde bazı teknikler ve hizmetin uygulanmasındaki hususlar ile mevzuattan bahsettiler.


Geçmişte yaşanmış olaylardan yola çıkılarak benzer durumlarda yapılacaklardan söz edilen eğitimde son olarak temel yakın savunma konuları içerisinde yer alan; şahısları etkisiz hale getirme ve taşıma teknikleri, bıçakla saldırılarda hareket tarzı ve araç durdurma/kontrol başlıklarına değinilerek uygulamalar da yapıldı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Gedson Fernandes, bu sezon ilk kez oynamadıÖnceki Haber

Gedson Fernandes, bu sezon ilk kez oynam...

Melikgazide 2022 yılı değerlendirme toplantısı yapıldıSonraki Haber

Melikgazide 2022 yılı değerlendirme topl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar