13 Haziran, 2024, Perşembe
DOLAR32.2979
EURO35.1583
ALTIN2403.7
Yusuf Cinkara Otomotiv

Siirtten 22 ülkeye mücevher ihraç ediliyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Siirtten 22 ülkeye mücevher ihraç ediliyor
Abone ol
SİİRTLİ MÜCEVHER UZMANI YUNUS ACET, DÜNYANIN FARKLI YERLERİNDEN HAM OLARAK ALDIĞI TAŞLARI İŞLEYEREK 22 ÜLKEYE İHRAÇ EDİYOR. İHRAÇ ETTİĞİ ÜLKELER ARASINDA İSRAİL VE AMERİKA’DA VAR.

Siirtli mücevher uzmanı Yunus Acet, dünyanın farklı yerlerinden ham olarak aldığı taşları işleyerek 22 ülkeye ihraç ediyor. İhraç ettiği ülkeler arasında İsrail ve Amerika da var.


Acet, hobi olarak başladığı bu işe profesyonel olarak devam ediyor. Ham olarak aldığı farklı taşları işleyip 22 ülkeye ihraç ettiğini söyleyen Acet, işlediği taşlara talebin her geçen gün arttığını söyledi.


Acet, “Mücevher işine 10 yıl kadar önce hobi olarak başladım. Son 7 yıldır da profesyonel olarak yapmaktayım. İzmir, Antalya ve İstanbul’da bu işi ağırlıklı yapıyordum. Güneydoğu’da bu taşlar fazla bilinmediği için biz doğal taşları hem tanıtmak için hem de bulunduğumuz il ve ilçede istihdam olması için Güneydoğu’ya taşıdık mağazamızı. Burada şu an bu işi faal olarak yapmaktayız, aynı zamanda buradan 22 ülkeye mücevher ihraç etmekteyiz. Ağırlıklı olarak Amerika ve İsrail’e gönderim sağlamaktayız. Bunun yanında 13 kişinin çalışabileceği 1 buçuk milyon liralık bir yatırımımızın olduğu kesimhane atölyesi açıyoruz burada. 6 tane kesim makinesi ile çalışmaya devam edeceğiz inşallah. Onun dışında gönderdiğimiz ülkelerin sayısını yükseltmeye çalışacağız” dedi.Ülke ekonomisine büyük katkı


Acet, “Avrupa’nın birçok ülkesine de bu taşları göndermekteyiz. Dünya’nın farklı ülkelerinden taşları ham olarak almaktayız. Bulunduğumuz ilçede bunları tekrardan işleyip mücevher haline getirip dünya pazarına çıkarıyoruz. Bu da ülke ekonomisine büyük bir katkı sağlamaktadır” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Tunç Soyer Uzunderedeki çalışmaları incelediÖnceki Haber

Başkan Tunç Soyer Uzunderedeki çalışmala...

Tır, otomobili kağıt gibi ezdi: 1 ölü, 3 yaralıSonraki Haber

Tır, otomobili kağıt gibi ezdi: 1 ölü, 3...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar