29 Kasım, 2023, Çarşamba
DOLAR28.9193
EURO31.8633
ALTIN1903.9

Sekmenden termal destekli domates seralarına tam puan

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sekmenden termal destekli domates seralarına tam puan
Abone ol
AZİZİYE BELEDİYESİ’NİN EN PRESTİJLİ PROJELERİNDEN BİRİSİ OLAN TERMAL DESTEKLİ DOMATES SERALARI, ERZURUM VALİSİ OKAY MEMİŞ’İN ARDINDAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MEHMET SEKMEN’DEN DE TAM NOT ALDI.

Aziziye Belediyesi’nin en prestijli projelerinden birisi olan Termal Destekli Domates Seraları, Erzurum Valisi Okay Memiş’in ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’den de tam not aldı.


Üretim sürecinin hızla devam ettiği domates seralarını Başkan Sekmen’e gezdiren ve bilgiler aktaran Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Temmuz ayında başlayacak olan hasadın haftalık periyotlar halinde devam edeceğini bildirdi. Fidelerde boy göstermeye başlayan domatesleri ve termal suyla ısıtma sisteminin kullanıldığı seraları yakından inceleyen Başkan Mehmet Sekmen, 11 dönümlük arazi üzerine konuşlandırılan yatırım için tam puan verdi. Başkan Orhan’ı tebrik eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, bu yatırımın, sebze ve meyve üreticiliği alanında çok özel bir modeli teşkil ettiğinin altını çizerek, emeği geçen herkese teşekkür etti.


Orhan’dan Sekmen’e hasat daveti


Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, domates seraları ile ilgili olarak detaylı bilgiler aktardığı Başkan Sekmen’e, hasat davetini ise peşinen yaptı. Seralarda hızla yetişen domateslerin Temmuz ayında toplanmaya başlayacağını açıklayan Aziziye Belediye Başkanı Orhan, “İlk hasatla birlikte zaten üretim sürecimiz bir döngü halinde devam ederek mahsuller artık haftalık olarak alınacak. Bu süreçte her mahsul haftasında 20-25 ton domatesi dalından koparmış olacağız. Temmuz ayı ile birlikte artık piyasaları ve vitrinleri Ilıca domatesi süslemeye başlayacak” diye konuştu.


Bu yatırımın Erzurum’da üreticilik adına ortaya konulmuş en somut örneklerden birisi olduğunu dile getiren Başkan Orhan, “Girişimcilerimize bu bölgede seracılığa yönelmelerini öneriyoruz. Yerimiz var, termal suyumuz da hazır. Yeni sera yatırımı yapmak isteyen girişimcilerimize ise kapılarımız ardına kadar açık” ifadelerini kullandı.


Sekmen’den üretim ve istihdam vurgusu


Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ise, Aziziye’nin böylesine özel bir yatırıma kavuşturulmuş olmasından mutluluk duyduğunu ifade ederek, Aziziye Belediye Başkanı Orhan’a teşekkür etti. Erzurum’da katma değer üreten yatırımlar yaparak istihdam sağlamaya yönelik adımlar atılmasını önemsediklerini belirten Başkan Sekmen, “Bizim Erzurum’da tarıma, hayvancılığa, üretime ve istihdama özel önem gösteren bir yönetim anlayışımız var. Bu doğrultuda Aziziye’mize yapılan bu yatırımı önemsiyoruz. Bu tip yatırımlar özel sektör için aslında davettir, modeldir. Biz de üretime dönük bu tür yatırımları sonuna kadar destekliyoruz. Aziziye Belediyemize ve Başkanımız Muhammed Bey’e teşekkür ediyor, kutluyoruz. Erzurum’umuza hayırlı olsun!” şeklinde konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KOMEK hastane duvarlarını çocuklar için renklendirdiÖnceki Haber

KOMEK hastane duvarlarını çocuklar için...

Hatayda hırsızlık olayına karışan 10 şüpheli tutuklandıSonraki Haber

Hatayda hırsızlık olayına karışan 10 şüp...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar