12 Nisan, 2024, Cuma
DOLAR32.3608
EURO34.4427
ALTIN2511.2

Savaş, Antakya Sanayi Esnafı ile Bir Araya Geldi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Savaş, Antakya Sanayi Esnafı ile Bir Araya Geldi
Abone ol
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kahraman ve iş insanlarıyla bir araya gelerek deprem sonrası yaşanan sorunları ve talepleri görüştü.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kahraman ve iş insanlarıyla bir araya gelerek deprem sonrası yaşanan sorunları ve talepleri görüştü.

Toplantıda iş dünyasının deprem sonrası yaşadığı sıkıntıları ve taleplerini dinleyen Başkan Savaş, sektörün bölgesel yatırımlarının şehrin kalkınmasında ve yurt içi ve yurt dışında tanınmasına öncülük ettiğini vurguladı.

Savaş, il genelinde her sanayi sitesine destek olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini belirterek, belediyeler ile iş dünyasının bir bütün olması gerektiğini dile getirdi.

Deprem öncesi alt ve üstyapı konusunda önemli çalışmalar yaptıklarını hatırlatan Başkan Savaş, “6 Şubat öncesi hem ticarette hem turizmde hem de diğer sektörlerde epey yol almıştık.

Deprem şehrimizi yıktı ama öncelikle akut safhadaki konularda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yıldız Teknik Üniversitesinin 126 akademisyeniyle 15 farklı kalemde şehrimizin yeniden ayağa kaldırılması için hazırlıklarımızı yaptık.

Önümüzdeki hafta bütün detayları ile vatandaşlarımızla paylaşacağız. Yeniliklere açık ve Avrupa standartlarında yeni bir şehir oluşturmak için çalışacağız.” dedi.

Türkiye'de en çok proje üreten büyükşehir belediyesi olduklarına dikkat çeken Savaş, “Elimizde şu an 77 tane altyapı projesi var. Avrupa Kalkınma Bankası ve Dünya Bankası gibi uluslararası kurum ve kuruluşlardan kredi konusunda destek alacağız.

Önümüzdeki yazdan itibaren Hatay'ın her tarafında altyapı çalışmalarına hızla başlayacağız.” diye konuştu.

Atık ve içme suyu alanlarında büyük yatırımlar yaptıklarını ileten Başkan Savaş, yönetime geldiklerinde il genelinde sadece 2 tane arıtma tesisi olduğunu, son durumda ise Samandağ'dan Erzin'e kadar tesis sayısını 12'ye çıkardıklarını ifade etti.

Belediyelerin siyasi görüşe göre ayrım yapılmadan desteklenmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Savaş, “Belediyeler, iktidar partisinde olursa o şehre para gelmez diye bir algı yaratıldığını biliyorum.

Ben, bu zamana kadar bütün projelerimi muhalefet partisi belediye başkanı olarak hayata geçirdim. Bundan sonra da yine yeni projelerimizi vatandaşlarımızla buluşturacağız.

Eğer sizin düzgün bir projeniz varsa mutlaka para ve destek bulabilirsiniz. Tabii ki burada tecrübe, bilgi ve azim ayrıca birlikte hareket etme tarzı da çok önemlidir.” dedi.

31 Mart Yerel Seçimleri yaklaşırken iktidar temsilcilerinin “Bize oy verin ancak biz yaparız. Biz olmazsak bir şey yaptırmayız.” şeklindeki konuşmalarını eleştiren Başkan Savaş,

bu tarz söylemlerin çoğulculuk anlayışına ve demokratik yaşama aykırı olduğunu söyledi.

HBB olarak konut projelerini hayata geçirmeyi amaçladıklarını kaydeden Savaş, “Evi olmayan kiracı vatandaşlara yapacağımız evlerin finansı hemen hemen hazır.

Belediye olarak zamanında konutların arsasının bir kısmını almıştık. Eksik kalan kısmını da tamamlamak için arsa sahipleriyle anlaşacağız.

Hatay'ı düzgün bir şekilde yapılandıracağız.” şeklinde konuştu.

İşçi bulma konusunda sıkıntılar yaşadıklarını aktaran iş dünyasının yatırımcıları, çalışmalarından ve hizmetlerinden dolayı Savaş'a teşekkür ve desteklerini iletti.

Başkan Savaş'a ziyaretlerinde CHP Milletvekili Mehmet Güzelmansur ve CHP İlçe Belediye Başkan Adayı Hüseyin Aksoy eşlik etti.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaza büyük ilgiÖnceki Haber

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaza...

Bakan Kacır: Deprem bölgesinde devletimizin tüm imkânlarını en üst düzeyde seferber ettik”Sonraki Haber

Bakan Kacır: Deprem bölgesinde devletimi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar