Osmaniye
DOLAR18.644
EURO19.6447
ALTIN1075.9

Sağlık personeline hizmet içi eğitim

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sağlık personeline hizmet içi eğitim
Abone ol
Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğü’nde hizmet içi eğitimler kapsamında kamu zararlarının tahsiline ilişkin usul ve esaslar hakkında eğitim düzenlendi.

Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğü’nde hizmet içi eğitimler kapsamında kamu zararlarının tahsiline ilişkin usul ve esaslar hakkında eğitim düzenlendi.

Osmaniye’de İl Sağlık Müdürlüğü Personel ve Destek Hizmetleri Başkanlığı Eğitim ve ARGE biriminin planladığı 2018 yılı hizmet içi eğitimleri kapsamında; Sağlık Müdürlüğü  ve bağlı birimlerinde görev yapan personelin günün koşullarına uygun olarak yetişmelerini, görevlerinin gerektirdiği bilgi, beceri ve davranışlara sahip olmalarını sağlamak ve verimliliklerini artırmak amacıyla faklı dönemlerde farklı konularda eğitim çalışmaları düzenleniyor.

İl Sağlık Müdürlüğü personel ve Destek hizmetleri Başkanlığı eğitim ve ARGE biriminin planladığı ve sunumu Hukuk ve Muhakemat hizmetleri birimi sorumlusu Avukat Orhan Bilal Mavzer tarafından verildi.

Mavzer sunumunda;  “Kamu Zararları ve Tahsil Yönetmeliği (Adli ve İdari Yargı Bakımından Kamu Zararı ve Tahsil Yöntemleri)” başlıklı seminer gerçekleştirdi.

Düzenlenen toplantıda Avukat Orhan Bilal Mavzer tarafından; Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 129 uncu maddesinde; “Memurlar ve diğer kamu görevlileri Anayasa ve kanunlara sadık kalarak faaliyette bulunmakla yükümlüdürler.” vurgusu yapılarak yapılacak çalışmalarda bu esas doğrultusunda hareket edilmesinin ülkemiz menfaatleri için geçerli olduğunun tüm çalışanlar tarafından bilinmesi vurgusu yapıldı.

Düzenlenen toplantıya Sağlık Müdürlüğü  ve bağlı birimlerden (Devlet Hastaneleri, Ağız Diş Sağlığı Merkezleri, Döner Sermaye Saymanlıkları, Toplum Sağlığı Merkezleri) Gider Tahakkukta Çalışanları ve Kamu Zararı Dosyası oluşturan personel katıldı. 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şair Hilal Kahraman’a MÜZSAN’dan ÖdülÖnceki Haber

Şair Hilal Kahraman’a MÜZSAN’dan Ödül

Osmaniye ve Kadirli'de iş kazaları: 19 yaralıSonraki Haber

Osmaniye ve Kadirli'de iş kazaları:...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar