20 Temmuz, 2024, Cumartesi
DOLAR33.0787
EURO36.0226
ALTIN2550.9
Yusuf Cinkara Otomotiv

PAÜnün yürüttüğü proje desteklenmeye hak kazandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
PAÜnün yürüttüğü proje desteklenmeye hak kazandı
Abone ol
Pamukkale üniversitesi’nin (paü) Yürütücülüğünü üstlendiği Tübitak-bideb 2237 Bilimsel Eğitim Etkinliklerini Destekleme Programı Kapsamında Sunulan “yaşam Döngüsü Boyutunda Kaynak Verimliliği Ve Sürdürülebilirlik Eğitimi” Başlıklı Projesi Desteklenmeye Hak Kazandı.

Pamukkale Üniversitesi’nin (PAÜ) yürütücülüğünü üstlendiği TÜBİTAK-BİDEB 2237 Bilimsel Eğitim Etkinliklerini Destekleme Programı kapsamında sunulan “Yaşam Döngüsü Boyutunda Kaynak Verimliliği ve Sürdürülebilirlik Eğitimi” başlıklı projesi desteklenmeye hak kazandı.

PAÜ, Kimya Bölümü Öğr. Üyesi Prof. Dr. Abdullah Akdoğan’ın Proje Yürütücülüğünü üstlendiği ve Düzenleme Kurulunda Tuba Budak, Dr. Recep Partal, Doç. Dr. Belgin Karabacakoğlu, Doç. Dr. Ahmet Kaya, Doç. Dr. Canan Onaç ve Prof. Dr. Aslı Yüksel Özşen’nin yer aldığı TÜBİTAK-BİDEB 2237 Bilimsel Eğitim Etkinliklerini Destekleme Programı kapsamında sunulan “Yaşam Döngüsü Boyutunda Kaynak Verimliliği ve Sürdürülebilirlik Eğitimi” başlıklı projeleri desteklenmeye hak kazanmıştır.

Ticaret Bakanlığı Yeşil Mutabakat Eylem Planı 2021 yılı dokümanında yer alan karbon ve su ayak izi, yeşil ve döngüsel ekonomi, temiz, ekonomik ve güvenli enerji gibi ülkemizin “Avrupa Yeşil Mutabakatı” ile eş güdümlü olarak hazırlamış olduğu pek çok eylem planında yer alan konular desteklenmeye hak kazanan proje kapsamında gerçekleştirilecek olan eğitimle katılımcıların bilinç düzeylerinin artırılıp, çalışma alanlarında farkındalık oluşturulması hedefleniyor.

Geçekleştirilecek olan eğitim kapsamında Üniversite - Sanayi ikili iş birliğinde sektörel anlamda sanayicilere yönelik, özellikle kaynak verimliliğinin sağlamasını amaçlanıyor. Böylelikle az hammadde ve enerji ile üretim yaparak; ürünlerin ömrünü uzatıp, onarım, yeniden kullanım ve geri dönüşümü teşvik edip kaynak kullanımının azaltılmasıyla ekonomik kalkınma ve sürdürülebilirliğin arttırılması hedefleniyor.

2-3 Eylül 2024 tarihinde gerçekleştirilecek eğitime başvurmayı düşünen; Kimya, Kimya Mühendisi ve Çevre Mühendisleri başta olmak üzere; sanayi sektörlerinde çalışan, kaynak verimliliğiyle ilgilenen diğer mühendisliklerde başvurularını; PAÜ’nün internet adresi üzerinden 2 Ağustos 2024 tarihine kadar yapabilirler.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Şadi Özdemir: Engelleri birliktelikle aşacağızÖnceki Haber

Başkan Şadi Özdemir: Engelleri birliktel...

Marmaris ve Datçaya 24 saatte 50 bin araç girdiSonraki Haber

Marmaris ve Datçaya 24 saatte 50 bin ara...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar