19 Haziran, 2024, Çarşamba
DOLAR32.6446
EURO35.1143
ALTIN2441.4
Yusuf Cinkara Otomotiv

OMÜ Hayvan Hastanesinde düşük doz lazer tedavi hizmeti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OMÜ Hayvan Hastanesinde düşük doz lazer tedavi hizmeti
Abone ol
Türkiye’de Veteriner Fakülteleri Arasında 2’nci, Bölgede Ise 1’inci Uygulama Merkezi Olan Omü, Iç Hastalıkları Anabilim Dalı üyesi Prof. Dr. Didem Pekmezci Yürütücülüğünde Ve Dr. öğretim üyesi ümit özcan Ile Arş. Gör. Dr. Zeynep Nurselin Kot’un Eşlik Ettiği Proje Ekibi, K-laser Veteriner Düşük Doz Lazer Cihazı Ile Can Dostları Tedavi Etmeye Başladı.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesinde ‘düşük doz lazer tedavi’ hizmeti verilmeye başlandı.

Türkiye’de veteriner fakülteleri arasında 2’nci, bölgede ise 1’inci uygulama merkezi olan OMÜ, İç Hastalıkları Anabilim Dalı Üyesi Prof. Dr. Didem Pekmezci yürütücülüğünde ve Dr. Öğretim Üyesi Ümit Özcan ile Arş. Gör. Dr. Zeynep Nurselin Kot’un eşlik ettiği proje ekibi, K-LASER veteriner düşük doz lazer cihazı ile can dostları tedavi etmeye başladı.

Pekmezci “Düşük doz lazer terapi, hayvan dostlarımıza büyük bir konfor sağlamaktadır”

Günümüzde teknolojinin sağlık alanındaki hızlı ilerleyişinin, veterinerlik uygulamalarını da olumlu yönde etkilediğini belirten Prof. Dr. Pekmezci, “Veteriner düşük doz lazer terapi (low-level laser therapy-LLLT), özellikle son yıllarda dikkat çeken ve hayvan sağlığında başarıyla uygulanan yenilikçi bir tedavi yöntemi. Bu terapi, iyileşme süreçlerini hızlandırma, ağrıyı azaltma ve inflamasyonu kontrol altına alma konularında önemli avantajlar sunuyor. Dolayısıyla düşük doz lazer terapi, hayvan dostlarımıza büyük bir konfor sağlamaktadır” dedi.

“Ülkemizde veteriner fakülteleri arasında ikinci, bölgemizde ise birinci uygulayıcı merkeziyiz”

Bu yenilikçi tedavi yönteminin, hayvanların yaşam kalitesini artırmak, iyileşme süreçlerini hızlandırmak ve tedavi etkinliğini arttırmak amacıyla tercih edildiğini vurgulayan Prof. Dr. Didem Pekmezci, “Veteriner düşük doz lazer terapi ile hastalarımızda akut/kronik ağrı yönetimi, dermatolojik problemler, inflamatuar hastalıklar, pankreatitis, sistitis, felin kronik gingivostomatitis ve yara iyileşmesi gibi bir çok durumda kullanılmaktadır. Ülkemizde Veteriner Fakülteleri arasında ikinci, bölgemizde ise birinci uygulayıcı merkeziyiz ve büyük mutluluk duymaktayız” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Eskişehirdeki Mobil Göç Noktasında bin 577 yabancının kimlik bilgileri sorgulandıÖnceki Haber

Eskişehirdeki Mobil Göç Noktasında bin 5...

Hakkaride bir haftada 9 kişi dolandırıldıSonraki Haber

Hakkaride bir haftada 9 kişi dolandırıld...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar