Osmaniye
DOLAR17.2359
EURO17.5631
ALTIN963.81
Yusuf Cinkara Otomotiv

OKÜ’de Resim-Heykel Sergisi ve Müzik Dinletisi Düzenlendi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OKÜ’de Resim-Heykel Sergisi ve Müzik Dinletisi Düzenlendi
Abone ol
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinde Resim-Heykel Sergisi ve Müzik Dinletisi düzenlendi.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinde Resim-Heykel Sergisi ve Müzik Dinletisi düzenlendi.

Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Ana Sanat Dalı Yüksek Lisans öğrencilerinin Resim-Heykel Sergisi programı Mimarlık Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi’nde gerçekleştirildi.Resim-Heykel Sergisi ve Müzik Dinletisi programının açılış konuşmasını Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Necmettin Yağcı ile OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun yaptı.

Prof. Dr. Osman Altıntaş’ın selamlarını ileterek sözlerine başlayan Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Necmettin Yağcı, Resim-Heykel Sergisi ve Müzik Dinletisi hakkında bilgilendirme yaptı.Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun ise konuşmasında, “Üniversitemiz kurulduğu günden bu yana çok sayıda mezun vererek ülkemizin eğitim-öğretim hayatına çok önemli katkılar yaptı ve yapmaya da devam ediyor.

OKÜ olarak bizim de güçlü dinamik bir eğitim-öğretim kadromuz var.

Pandemi şartlarına rağmen fedakârca çalışmalarını yürüttüler ve büyük bir gayretle de çalışmalarına devam ediyorlar.  24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle tüm Öğretim Üyelerimizi ve Öğretim  Elemanlarımızı tebrik ediyor, kutluyorum.

Üniversitemiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli yükseköğretim kurumlarından birisidir.Cumhuriyetin değerlerine bağlı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda yürümeye devam ediyor. Onun veciz bir biçimde ifade  ettiği gibi ‘Yeni nesil mutlaka öğretmenlerin eseri olacak’ bu bilinçle bütün araştırma geliştirme eğitim-öğretim faaliyetlerimizi bu motivasyon ve şevkle hep birlikte ekip ruhu içerisinde sürdürmeye  devam ediyoruz. 24 Kasım Öğretmenler Günümüz kutlu olsun.” dedi.

Açılış konuşmalarından sonra Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi piyano şefi Ahmet Can Çakal ve Şef Yardımcısı Arş. Gör. Ahmet Korkmaz öncülüğünde Müzik Bölümü öğrencilerinin oluşturduğu koro tarafından  eserler seslendirildi.

Program, Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, Osmaniye Belediye Başkan Yardımcısı Hulisi Akkuş, İl Jandarma Komutanı Albay Zafer Tombul, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Özalp, İl Defterdarı Emin Temiz, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ceyhun Yükselir ile çok sayıda davetli ve öğrencilerin sergiyi gezmesi ile sona erdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ahlatta “Tarihin Görgü Tanıkları Ayağa Kalkıyor Projesi” tanıtım filminin gösterimi yapıldıÖnceki Haber

Ahlatta “Tarihin Görgü Tanıkları Ayağa K...

Yayımlanan kitabı ile imzaya dikkat çektiSonraki Haber

Yayımlanan kitabı ile imzaya dikkat çekt...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar