30 Eylül, 2023, Cumartesi
DOLAR27.3861
EURO29.0664
ALTIN1627.6

OKÜ’de deprem sonrası Psikolojik yardım çalışması başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OKÜ’de deprem sonrası Psikolojik yardım çalışması başladı
Abone ol
Kahramanmaraş merkezli iki depremden etkilenen Osmaniye’de, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi tarafından, “Psikolojik ilk yardım çalışması” başlatıldı.

Kahramanmaraş merkezli iki depremden etkilenen Osmaniye’de, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi tarafından, “Psikolojik ilk yardım çalışması” başlatıldı.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ)’den alınan bilgiye göre, yaşanılan deprem felaketinden etkilenen öğrenciler ve aileleri ile Üniversite çalışanlarına yönelik olarak, OKÜ Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi tarafından Psikolojik İlk Yardım çalışmaları başlatıldığı belirtildi.

OKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesinde yer alan Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimini ziyaret eden ve Psikolojik İlk Yardım Çalışmalarının hazırlıklarını yerinde inceleyen Rektör  Prof. Dr. Turgay Uzun,"Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi olarak, deprem felaketinin ilk gününden itibaren bütün birimlerimiz ve bütün imkânlarımız ile depremden etkilenen ilimizin ve vatandaşlarımızın yanındayız.

Bu bağlamda üniversitemiz Psikolojik Danışma ve Rehberlik birimi bünyesinde uzman bir ekip oluşturarak öğrencilerimiz ve aileleri ile çalışanlarımız için Psikolojik İlk Yardım Çalışmalarını başlatıyoruz.

Psikolojik İlk Yardım Çalışmalarımızda alanında uzman ekibimizle öğrencilerimiz ve aileleri ile çalışanlarımızın deprem travmasını daha kolay atlatabilmelerini hedeflemekteyiz." dedi.

Çalışmalar hakkında OKÜ Rektörü  Prof. Dr. Turgay Uzun’a bilgi veren üniversitenin Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü Bölüm Başkanı Doç. Dr. Oğuzhan Çolakkadıoğlu, “Psikolojik ilk yardımın afet, kaza, terör saldırısı veya bireysel/toplumsal düzeyde olumsuz etkilere neden olan herhangi bir olay sırasında ya da sonrasında gerçekleştirilen bir çeşit erken dönem psikososyal müdahale yaklaşımı olduğunu burada yapılacak çalışmaların online veya yüz yüze yürütüleceğini söyledi.

Online yürütülecek çalışmaları 11 üniversiteden 17 akademisyen, 11 psikolog ve uzman psikolojik danışmanın OKÜ’nün  uzaktan eğitim altyapısını kullanarak destekleyeceğini ayrıca alanında uzman psikolojik danışman, sosyal hizmet uzmanları ve psikologlar eşliğinde depremzedelere yüz yüze de hizmet verileceğini belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik hizmetinden yararlanmak isteyenlerin; aşağıdaki kanallardan iletişime geçip randevu oluşturabilecekleri kaydedildi. Telefon: 0 328 827 13 35- E-posta: pdr@osmaniye.edu.tr- Microsoft Teams: pdr@korkutata.edu.tr    


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Alanyada depremzedeleri ölüme götüren kaza güvenlik kamerasına yansıdıÖnceki Haber

Alanyada depremzedeleri ölüme götüren ka...

Depremzede Gülnihal Kıvrak: “Yer yerinden oynadı, televizyon, masa zıpladı”Sonraki Haber

Depremzede Gülnihal Kıvrak: “Yer yerinde...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar