Osmaniye
DOLAR17.9638
EURO18.3805
ALTIN1033.3
Yusuf Cinkara Otomotiv

Mezuniyet törenleri büyük bir coşkuyla kutlandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mezuniyet törenleri büyük bir coşkuyla kutlandı
Abone ol
2021-2022 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA TÜM PROGRAMLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLAYAN ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ, MEZUNİYET TÖRENLERİNİ TAMAMLAYARAK ÖĞRENCİLERİNİ YENİ YAŞAMLARINA UĞURLADI.

2021-2022 eğitim-öğretim yılında tüm programlarda yüz yüze eğitime başlayan Atatürk Üniversitesi, mezuniyet törenlerini tamamlayarak öğrencilerini yeni yaşamlarına uğurladı.


60 bin örgün ve 500 bin açık ve uzaktan eğitim öğrencisiyle Türkiye’nin en büyük ve köklü üniversitelerinden biri olarak gösterilen Atatürk Üniversitesinde bahar yarıyılı; final ve bütünleme sınavlarının ardından yaz okuluyla sona erecek.


Ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde eğitim gören öğrenciler, eğitim alanındaki tüm aşamaları tamamlayarak mezun olurken, eğitimleri devam eden öğrencilerin notlarını yükseltmeleri için açılan yaz okulunda ise kayıtlar başlayacak. 2021-2022 eğitim-öğretim yılında 40 bin açık ve uzaktan eğitim, 12 bin örgün eğitimde olmak üzere toplam 52 bin öğrencisini mezun eden Atatürk Üniversitesi, 1958-1959 eğitim öğretim yılından beri toplamda 616 bin öğrenci mezun verdi.


“Üniversitemiz, Var Olan Bilgi ve Tecrübesini Topluma Aktarmaya Devam Edecek”


Velilerin Atatürk Üniversitesine emanet ettikleri öğrencilere layıkıyla eğitim vererek mezun etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, uzun bir aranın ardından yüz yüze eğitime başlayan tüm bölümlerde mezuniyet heyecanının yaşandığını söyledi.


2021-2022 eğitim-öğretim yılının bilimsel başarılar açısından verimli bir dönem olduğunu aktaran Rektör Çomaklı şunları ifade etti: “Atatürk Üniversitesi; 65 yıllık tecrübesi, teknolojik alt yapısı, mevcut bilgi işlemi, uzaktan eğitim deneyimi, öğrenme ve öğretmeyi geliştirme faaliyetleri, dijital dönüşüm çalışmaları, akademik ve idari personel yetkinliğiyle “Hayatın Hizmetinde Hep İleriye” prensibiyle hareket ederek ülkesine hizmet etmeyi sürdürüyor. Var olan bilgi ve tecrübesini topluma aktaran üniversitemiz, yeni eğitim-öğretim yılında da bu misyonunu sürdürecektir. Bu düşüncelerle mezun olan öğrencilerimize hayırlı olsun diyor, mevcut öğrencilerimize de çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
El emeği göz nuru eserler sergilendiÖnceki Haber

El emeği göz nuru eserler sergilendi

Uşak Üniversitesi mezunlarını meslek yaşamlarına coşkuyla uğurladıSonraki Haber

Uşak Üniversitesi mezunlarını meslek yaş...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar