11 Haziran, 2023, Pazar
DOLAR23.3751
EURO25.2046
ALTIN1474.4

LC Waikiki, Yeni Lojistik Merkezi ile globalleşme yolunda vites artıracak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
LC Waikiki, Yeni Lojistik Merkezi ile globalleşme yolunda vites artıracak
Abone ol
LC WAİKİKİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI VAHAP KÜÇÜK, "LC WAİKİKİ OLARAK, 4 KITADA, 56 ÜLKEDE BİN 200’DEN FAZLA MAĞAZAMIZLA 1 MİLYON 800 BİN METREKAREDE MÜŞTERİLERİMİZE ULAŞILABİLİR MODAYI SUNMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ. İHRACATTAKİ ROLÜMÜZLE ÜLKEMİZ EKONOMİSİNE VE İSTİHDAMINA KATKI SAĞLAMAYI EN ÖNEMLİ SORUMLULUĞUMUZ OLARAK GÖREREK ÜLKEMİZİN BAYRAĞINI YURT DIŞINDA DA DALGALANDIRMAYI HEDEFLEDİK. BUGÜN KENDİ ÜRETİM TESİSLERİMİZDE 10 BİN, TEDARİKÇİLERİMİZDE İSE 150 BİN BİN VATANDAŞIMIZA İŞ İMKANI SAĞLIYORUZ. ULUSLARARASI PAZARLARDA SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜMEMİZİ SAĞLAMAK İÇİN ÜRETİM YATIRIMLARIMIZ KADAR LOJİSTİK AĞIMIZA YAPTIĞIMIZ YATIRIMLAR DA ÖNEMLİ." DEDİ.

Türkiye’nin en büyük hazır giyim moda perakendecisi LC Waikiki, Yalova’da hem bölge istihdamına katkı sunacak hem de yurt dışında 55 ülkedeki global operasyonları için kritik rol üstlenecek Yalova Lojistik Merkezi’ni, Yalova Çiftlikköy’deki Avrasya OSB’de açtı. Devlet erkanının katılımıyla gerçekleşen açılış töreninde LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük ile üst düzey yöneticiler de hazır bulundu.


LC Waikiki, ihracat odaklı büyüme hedefleri çerçevesinde Yalova Çiftlikköy, Avrasya Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan 274 bin metrekarelik yeni lojistik merkezini hizmete açtı. Şirketin 4 kıtada, 56 ülkedeki uluslararası operasyonları için kritik rol oynayacak olan yeni lojistik merkezinde aynı zamanda Türkiye’nin en büyük C-Tipi antreposu bulunuyor.


LC Waikiki’nin globalleşme ve büyüme hedeflerine paralel olarak hayata geçirilen proje, kullanılması planlanan yüksek teknolojiye sahip depo otomasyon sistemleri ile mağazacılık ekiplerinin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek.Küçük: “4 kıtaya ihracat yaparken, ülkemizi lojistik üs olarak konumlandırıyoruz”


LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük, açılış töreninde yaptığı konuşmada şunları kaydetti:


"LC Waikiki olarak, 4 kıtada, 56 ülkede bin 200’den fazla mağazamızla 1 milyon 800 bin metrekarede müşterilerimize ulaşılabilir modayı sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İhracattaki rolümüzle ülkemiz ekonomisine ve istihdamına katkı sağlamayı en önemli sorumluluğumuz olarak görerek ülkemizin bayrağını yurt dışında da dalgalandırmayı hedefledik. Bugün kendi üretim tesislerimizde 10 bin, tedarikçilerimizde ise 150 bin bin vatandaşımıza iş imkanı sağlıyoruz. Uluslararası pazarlarda sürdürülebilir büyümemizi sağlamak için üretim yatırımlarımız kadar lojistik ağımıza yaptığımız yatırımlar da önemli."LC Waikiki’nin lojistik merkezi toplam alanı 785 bin metrekareye ulaştı


Konuşmasında LC Waikiki’nin küresel büyüme planlarına da değinen Küçük, “Bu çerçevede yaptığımız yatırımlarla bugün; İstanbul, Aksaray ve Yalova ile birlikte LC Waikiki’nin yurt içinde 685 bin metrekare, yurt dışında 100 bin metrekare olmak üzere lojistik merkezi toplam alanı 785 bin metrekareye ulaştı. Yalova Lojistik Merkezi’nin haftalık sevk kapasitesi ise 1-1.5 milyon adet ürün olacak. Bu yıl, 8 yeni ülkeye giriş yaparak, yurt dışında 120, yurt içinde 30 olmak üzere toplam 150 yeni mağaza açacağız. Ciro büyüklüğümüzü de geçen yıla göre yüzde 80 artırarak, 66 milyar TL’ye çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.Hazır giyim sektöründeki toplam ihracatın yüzde 10’unu tek başına gerçekleştirdi


Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan 2021 yılı ihracat rakamlarına göre, hazır giyim sektöründeki 12,8 milyar dolarlık toplam ihracatın yaklaşık yüzde 10’u LC Waikiki ve Taha Grup iştirakleri tarafından gerçekleştirildi. 2021 yılında lojistik merkezlerinden 550 milyon adet, yani neredeyse bir Avrupa nüfusu kadar ürün sevkiyatı gerçekleştirmeyi başaran LC Waikiki ve Taha Grup iştirakleri, Türkiye’ye 1 milyar doları aşkın döviz girdisi sağladı. Böylece, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından gerçekleştirilen ‘Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı 2021’ listesinde 15. sırada yer aldı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Vali Becel, belediyeye girmeye çalışan koçu protokol üyelerine “işgalci” diye tanıttıÖnceki Haber

Vali Becel, belediyeye girmeye çalışan k...

2022 Nobel Fizik Ödülünün kazananları belli olduSonraki Haber

2022 Nobel Fizik Ödülünün kazananları be...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar