30 Eylül, 2023, Cumartesi
DOLAR27.3861
EURO29.0664
ALTIN1627.6

Korkut Ata Üniversitesi, Teknoloji faaliyetlerinde işbirliği yapacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Korkut Ata Üniversitesi, Teknoloji faaliyetlerinde işbirliği yapacak
Abone ol
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, işbirliği protokollerine bir yenisini daha ekleyerek, Teknoloji transfer ofisi faaliyetleri ile ilgili işbirliğini imzaladı.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, işbirliği protokollerine bir yenisini daha ekleyerek, Teknoloji transfer ofisi faaliyetleri ile ilgili işbirliğini imzaladı.

Osmaniye Teknokent Teknoloji Geliştirme A.Ş. ile Osmaniye korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

OKÜ Rektörlük makamında gerçekleştirilen işbirliği protokolü imza törenine, Üniversite adına Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, Osmaniye Teknokent Teknoloji Geliştirme A.Ş. adına ise Genel Müdür Musa Gönül katılarak imzalandı.

OKÜ Araştırma ve Yenilikçilik Direktörü ve aynı zamanda OKÜ TTO Sorumlusu Prof. Dr. Ertaç Hürdoğan’ın da hazır bulunduğu imza töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, “Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi olarak, bu iş birliği protokolü kapsamında iki taraf arasında gerçekleştirilecek ortak proje başvuruları, tekno girişimcilik, uzman havuzu ortak kullanımı, üniversite-sanayi iş birliğine dayalı eşleştirme, fikri sinai mülkiyet hakları ve şirket kurma konularında ortak çalışmaların her iki taraf için faydalı olacağı kanaatindeyiz.Bu iş birliğinin bir çıktısı olarak beraber yapılabilecek proje pazarı, sergi, fuar gibi etkinliklerin taraflar yanında toplumumuza da önemli katkılar sağlayacağı düşüncesindeyim. İmzalanan protokolün üniversitemiz, Osmaniye Teknokent Teknoloji Geliştirme A.Ş. ve ülkemizin sanayi gelişimine katkısı olması temennisiyle ortak çalışmalarımızı devam ettireceğiz.” dedi.

İşbirliği protokolünün imzalanmasının ardından, Üniversite bünyesinde kurulu bulunan Teknoloji Transfer Ofisi Birimi ile yönetici şirket arasında iş birliği kapsamında, üniversite sanayi iş birliğine dayalı proje faaliyetleri, destek programlarından yararlanmaya yönelik hizmetler, eşleştirme, fikri sinai mülkiyet haklar yönetimi ve lisanslama hizmetleri, girişimcilik ve şirketleşme konularında karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak, ortak faaliyetler ve etkinlikler ile kurumsal yetkinliklerin artmasını sağlamanın amaçlandığı kaydedildi. (Haber: Ayşe Geldi)
 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Osmaniye'de Bayram yaklaşırken, denetimler sıklaştıÖnceki Haber

Osmaniye'de Bayram yaklaşırken, denetiml...

AK Parti milletvekili adaylarını tanıttıSonraki Haber

AK Parti milletvekili adaylarını tanıttı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar