14 Temmuz, 2024, Pazar
DOLAR33.0413
EURO36.0249
ALTIN2561.4
Yusuf Cinkara Otomotiv

Konya Büyükşehirin kültür gezileriyle ilçelerde yaşayan binlerce öğrenci Konyayı yakından keşfetti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Konya Büyükşehirin kültür gezileriyle ilçelerde yaşayan binlerce öğrenci Konyayı yakından keşfetti
Abone ol
Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Merkez Dışındaki 28 Ilçede 7. Sınıflara Düzenlediği şehir Gezileriyle öğrenciler Yaşadıkları şehri Yakından Tanıdı.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin merkez dışındaki 28 ilçede 7. sınıflara düzenlediği şehir gezileriyle öğrenciler yaşadıkları şehri yakından tanıdı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Konya Modeli Belediyecilik” anlayışıyla yaptıkları işlerin en önemlilerinden birisinin de çocuklarla ve gençlerle ilgili hayata geçirdikleri projeler olduğunu vurguladı. Bu kapsamda merkez dışındaki 28 ilçede eğitim gören 7. sınıf öğrencilerine yönelik düzenledikleri bilim, tarih ve kültür gezilerine yoğun ilginin olmasından büyük memnuniyet duyduklarını kaydeden Başkan Altay, “Her yıl eğitim öğretim sezonunda düzenlediğimiz programlarla öğrencilerimiz, özel otobüslerle öğrenim gördükleri okullarından alınarak; Konya Bilim Merkezi, Tropikal Kelebekler Vadisi, Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu, Taş Bina, Darülmülk Sergi Sarayı, Alaaddin Keykubad Camii, Mevlana Türbesi ve Konya Panorama Müzesi’ni ziyaret ediyor. Proje sayesinde ilçelerdeki öğrencilerimizin kişisel ve sosyal yönden gelişimlerine katkıda bulunuyoruz. Çocuklarımız binlerce yıllık kadim geçmişe sahip Konya’mızın tarihini ve kültürünü yakından tanımış oluyor” şeklinde konuştu.

"Bugüne kadar toplam 78 bin öğrenci projeye dahil oldu"

2023-2024 eğitim öğretim yılında düzenledikleri kültür gezilerine 13 bin öğrencinin katıldığını paylaşan Başkan Altay, “Projenin başladığı günden bugüne kadar ilçelerden toplam 78 bin yavrumuz projeye dahil oldu. Büyükşehir Belediyesi olarak öğrencilerimizin en iyi şekilde yetişmesi için çalışmaya, gayret etmeye devam edeceğiz. Ben programa katılan tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
PKK talimatıyla önce ormanı, cezaevinde ise koğuşunu yaktıÖnceki Haber

PKK talimatıyla önce ormanı, cezaevinde...

Sivasta 115 bin 243 öğrenci karne sevinci yaşadıSonraki Haber

Sivasta 115 bin 243 öğrenci karne sevinc...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar