05 Haziran, 2023, Pazartesi
DOLAR21.1241
EURO22.6296
ALTIN1319.7

Kartal Belediyesinden otopark sorununu rahatlatacak yeni çözümler

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kartal Belediyesinden otopark sorununu rahatlatacak yeni çözümler
Abone ol
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN OTOPARK SORUNUNU RAHATLATACAK YENİ ÇÖZÜMLER GELDİ

Kartal Belediyesi, her geçen gün artan nüfus ve araç yoğunluğuna karşı, ilçedeki otopark sorununa çözüm üretmeye devam ediyor. Modern ve yaşanabilir bir şehir anlayışıyla, ilçede farklı noktalarda bulunan otoparklara, yapılan çalışmalarla yenileri ekleniyor.


Hedef, 2024’e kadar park sorununu en aza indirmek


Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in talimatları ile gerçekleşen çalışmalarda, ilçede özellikle araç yoğunluğunun yüksek olduğu noktalarda, yeni otoparklar inşa ediliyor. Son olarak, Yakacık Mahallesi Bayram Demirkol Parkı’nın bulunduğu alanda, yeni bir açık hava otoparkının inşa edilmesiyle, ilçede Kartal Belediyesi’ne ait otopark sayısı 6’ya yükseldi.


Bu sayede, Kartal’da; Kordonboyu, Cevizli, Soğanlık, Hürriyet, Karlıktepe ve Yakacık Mahallesi olmak üzere 6 farklı noktadaki otoparklar, vatandaşlara hizmet veriyor.


Çalışmalar sayesinde, Kartal’daki otopark sorununun en aza indirilmesi hedeflenirken, 2024’e kadar araç yoğunluğunun yüksek olduğu noktalarda, otopark sayısı artırılmaya devam edilecek.“Komşularımızı mağdur etmeyen bir anlayışla hareket ediyoruz”


Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, ihtiyaçlar çerçevesinde ilçeye yeni otoparklar kazandırma çalışmalarının devam edeceğini kaydederek; “Kartal’da her geçen gün artan insan ve araç yoğunluğunun getirdiği en önemli sorunlardan biri otopark sorunu.


Kartal Belediyesi olarak, bu soruna ilişkin yapabileceklerimiz; komşularımızı mağdur etmeden yeni çözümler üretmek ve bu istikamette ekiplerimizle beraber çalışmaya devam etmek.


Son olarak, Yakacık Mahallesi’nde yeni bir açık hava otopark çalışmamız oldu. Hedefimiz, 2024’e kadar Kartal’da otopark sorununu en aza indirmek. Yaşanabilir ve modern bir kent anlayışıyla çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz.” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Doğuda kış, batıda yaz havasıÖnceki Haber

Doğuda kış, batıda yaz havası

Uzmanından uyarı: “Okulların açılmasıyla influenza vakalarında artış oldu”Sonraki Haber

Uzmanından uyarı: “Okulların açılmasıyla...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar