25 Mayıs, 2024, Cumartesi
DOLAR32.2511
EURO35.0023
ALTIN2418.4

Huawei, Helsinki’de sağlık laboratuvarı açtı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Huawei, Helsinki’de sağlık laboratuvarı açtı
Mehmetçik Vakfı Kurban Bağışı
Abone ol
Son teknoloji test ekipmanlarıyla donatılan laboratuvar, Huawei’nin sağlık ve fitness sektörü için araştırma platformu olarak hizmet veriyor.

Huawei, Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de açtığı yeni Huawei Sağlık Laboratuvarı ile küresel araştırmalarını ilerletiyor.

Huawei açıklamasına göre, yaklaşık bin metrekare büyüklüğündeki laboratuvar, gerçek yaşam uygulamalarından spor ve fitness algoritmaları üzerine teknolojik araştırmalar, girdilerin tespiti ve doğrulanması, standart ARGE ve endüstri kuluçkası için açık araştırma platformları olarak hizmet verecek 20'den fazla spor türünü kapsayan çok çeşitli dünya standartlarında spor ekipmanlarıyla donatıldı.

Küresel spor bilimi ve sağlık araştırmaları alanında ilerleme

Sağlık ve fitness pazarındaki artan ihtiyacın farkında olan Huawei, giyilebilir teknolojileri aracılığıyla sağlık izleme algoritmalarında daha derin araştırmalar yapmaya kararlı olduğunu duyurdu.

2016'dan bu yana Çin'deki Xi'an ve Songshan Gölleri ve şimdi de Finlandiya'nın Helsinki kentinde üç sağlık laboratuvarı kuruldu.

Bu yıl Huawei, Ipsos ile iş birliği içinde 8 Avrupa ülkesinde 8 binden fazla katılımcıyla bir sağlık araştırması gerçekleştirdi ve katılımcıların yüzde 92 gibi bir çoğunluğunun sağlıkla ilgili yaşam tarzlarının en az bir yönünü iyileştirmek istediğini ve katılımcıların yalnızca yüzde 50'sinin fiziksel uygunluk seviyelerinden memnun olduğunu ortaya koydu.

Huawei, dünya genelinde artan tüketici talebini daha iyi karşılamak için spor ve sağlık ARGE'sine yatırım yapmaya devam ediyor.

Finlandiya Sağlık Laboratuvarı, 7 AB ülkesinde fizyoloji, yapay zeka, makine öğrenimi, yazılım testi ve yazılım mühendisliği olmak üzere 5 ana alanda 6 doktora ve 20 uzmandan oluşan multidisipliner bir bilimsel araştırma ekibine sahip.

Dünya standartlarında spor simülasyon test tesisleri

Açıklamaya göre, söz konusu laboratuvar, 20'den fazla sporu kapsayan 200'den fazla fizyolojik ve biyomekanik göstergeyi izleyen 5 ana test alanında gerçeğe yakın spor ortamları ile senaryoları oluşturdu.

Bu 5 ana alan arasında ters akımlı havuz, kayak simülatörü, çok fonksiyonlu koşu bandı, aletli koşu bandı ve çeşitli kardiyovasküler egzersizlerden oluşan açık spor salonu alanı yer alıyor.

Performans hem son derece gelişmiş makinelerle hem de Huawei Watch GT 4 gibi Huawei’nin en yeni giyilebilir cihazları kullanılarak ölçülüyor.

Huawei, yüzücülerin yüzme performanslarının doğru bir şekilde değerlendirilebilmesini sağlamak için profesyonel standartlara dayalı kendi ters akım havuzunu inşa etti.

Havuz, 350 metreküp/saat kadar kontrol edilebilir debi üretebilen ve su sıcaklığı ile kalitesinin değiştirilmesine olanak tanıyan dinamik su jetleriyle donatıldı.

Kayak Avrupa'da en popüler sporlardan olmaya devam ettiğinden, laboratuvar ayarlanabilir hız, eğim ve interaktif rotalar ile direklere sahip bir kayak simülatörü hazırladı.

Ayrıca kullanıcının hızını, konumunu, açılarını, kuvvetlerini ve performans verilerini algılayan sensörlerle donatıldı.

Huawei Watch GT 4 entegrasyonu

Laboratuvar, günlük araştırma testlerini Huawei'nin en yeni Huawei Watch GT 4 ürününü kullanarak gerçekleştirecek. Akıllı saat ile fizyolojik verileri doğru bir şekilde ölçmek için Huawei'nin önde gelen sağlık ve fitness izleme teknolojileri kullanılacak.

Örneğin, akıllı saatin TruSports bilimsel antrenman modeli, kullanıcıların koşu kabiliyetini ölçebiliyor, antrenman verilerini kaydedip analiz edebiliyor, kişiselleştirilmiş antrenman önerileri ve antrenman planları sağlayabiliyor ve kullanıcıların bilimsel bir spor ve sağlıklı yaşam tarzı sürdürmelerine yardımcı olabiliyor.

Huawei Watch GT 4 ayrıca insan kardiyopulmoner kapasitesini (maksimum O2 hacmi) değerlendirmek için de kullanılacak, bu da araştırmacıların spor performansını daha bilimsel olarak değerlendirmelerine ve hatta egzersiz güvenliğini artırmak için insan spor yeteneğini daha doğru bir şekilde puanlamalarına olanak tanıyacak.

Ayrıca saatin en yeni Stay Fit uygulaması ve Aktivite Halkaları, egzersiz seansları sırasında genel hareket ve performansın değerlendirilmesini sağlayarak enerji harcaması ve kalp sağlığının daha iyi anlaşılmasına imkan tanıyor.

En yeni Huawei TruSeenTM 5.5+ teknolojisi ile güçlendirilen saat, piyasada kullanılan ana algoritmalara kıyasla kalori harcama ve alım gereksinimlerini belirlemede yüksek doğruluk sağlıyor.

Diğer yandan Huawei, yenilikçi spor ve sağlık teknolojileri aracılığıyla tüketicilerin yaşamlarını gerçekten iyileştirmek için Finlandiya merkezli yerel kurumlar ve bölgesel Avrupalı uzmanlarla aktif olarak iş birliği de yaptı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkentte cumhuriyetin 100. yıl coşkusu sürüyorÖnceki Haber

Başkentte cumhuriyetin 100. yıl coşkusu...

Antalyada 19 farklı noktada 75 ekip 291 personelle şok yol uygulamasıSonraki Haber

Antalyada 19 farklı noktada 75 ekip 291...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar