17 Nisan, 2024, Çarşamba
DOLAR32.4973
EURO34.6229
ALTIN2492.5

Gaziantepte “İntiharı Önleme Çalıştayı” düzenlendi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Gaziantepte “İntiharı Önleme Çalıştayı” düzenlendi
Abone ol
Gaziantep Il Sağlık Müdürlüğü Bünyesinde "intiharı önleme Konusunda Farkındalık Oluşturulması Ve Intiharın Azaltılması" Amacıyla "intiharı önleme" çalıştayı Düzenledi.

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde intiharı önleme konusunda farkındalık oluşturulması ve intiharların azaltılması amacıyla "intiharı önleme" çalıştayı düzenledi.

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen “intihar önleme çalıştayı” 30 kurumdan 71 temsilcinin katılımıyla gerçekleştirildi. İntiharı önleme konusunda farkındalık oluşturulması ve intiharın azaltılması amacıyla gerçekleştirilen çalıştayda sunumlar yapıldı. Risk faktörleri değerlendirilerek çözüm önerilerine değinildi. İlgili kurumlar tarafından işbirliği içerisinde olup, önleme çalışmalarının hassasiyetle uygulanması kararı alındı.

Yayımlanan intihar önleme çalıştayı basın bildirisinde ise, “Önlenebilir bir halk sağlığı sorunu olan intihar konusundaki çalışmalar büyük önem arz etmektedir. İntihar sonucu yaşamını kaybedenlerin yakınlarının yaşadığı ruhsal acı da düşünüldüğünde, intiharın toplumun önemli bir kısmını etkileyen ciddi bir sorun olduğu açıktır. Yapılan çalışmalar genetik, psikolojik, sosyal ve kültürel birçok risk faktörü tarafından belirlenen intihar davranışı konusunda uygulanan multidisipliner önleme çalışmalarının daha etkin olduğunu göstermektedir. 2011 yılında yürürlüğe giren Ulusal Ruh Sağlığı Eylem Planının hedeflerinden biri de ’İntiharı önleme konusunda farkındalık oluşturulması ve intiharın azaltılması’ yönünde yürütülen çalışmalarda, kurum ve kuruluşların işbirliği içinde faaliyetlerini yürütmelerine destek olmaktır. İntiharı Önleme Yerel Eylem planının hazırlanmasında ve kurumlar arası iş birliğinin sürdürülmesinde önemli bir kaynak olarak ele alınacak çalıştay kararları bundan sonraki süreçte önemli bir rehber olarak ele alınacaktır” ifadelerine yer verildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Büyükkılıç: Biz hizmet siyaseti, hizmet belediyeciliği üretiyoruzÖnceki Haber

Başkan Büyükkılıç: Biz hizmet siyaseti,...

Cizrede 3 yaşındaki çocuğun imdadına ambulans helikopter yetiştiSonraki Haber

Cizrede 3 yaşındaki çocuğun imdadına amb...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar