25 Mayıs, 2024, Cumartesi
DOLAR32.2511
EURO35.0023
ALTIN2418.4

Gaziantep'te Genç Girişimcilere Destek Veriliyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Gaziantep'te Genç Girişimcilere Destek Veriliyor
Mehmetçik Vakfı Kurban Bağışı
Abone ol
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Ticaret Odası ve Habitat Derneği iş birliğiyle hayata geçirilen İstasyon Gaziantep, genç girişimcilere umut ışığı oluyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Ticaret Odası ve Habitat Derneği iş birliğiyle hayata geçirilen İstasyon Gaziantep, genç girişimcilere umut ışığı oluyor.

Merkezde, gençlerin fikirleri destekleniyor, teorik ve uygulamalı eğitimler ile satış ve pazarlama teknikleri öğretiliyor ve istihdamın yolu açılıyor.

Modern toplum yapısına entegrasyon hedefiyle kurulan merkezde, dijital dönüşüm, girişimcilik, kapsayıcı ve sürdürülebilir büyüme gibi konularda programlar ve ekosistemler geliştiriliyor.

İlk etapta lise ve üniversitesi mezunlarına istihdam sağlamanın yanı sıra bölgedeki katma değerli ürün ve fikir geliştirmelerini sağlayan merkez, toplulukları bir araya getirmeyi, topluluk inisiyatiflerini desteklemeyi,

girişimcilik ve inovasyonu teşvik etmeyi, yerel ekosistemleri güçlendirmeyi, eğitim ve mentorluk programlarına ev sahipliği yapmayı ve uluslararası ilişkileri desteklemeyi hedefliyor. 

İlk kursiyerlerden olan ve grafik tasarım, mobil oyunlar ve animasyonlarla uğraşan Özlem Aksöz,

İstasyon Gaziantep’in kariyerine destek verdiğini belirterek, “Sosyal medya aracılığıyla İstasyon Gaziantep’ten haberim oldu.

Burada yapılacak olan eğitimler sebebiyle katıldım. Zaten mobil oyunlarla ilgili çalışmalarım vardı. Burada sayısal, dijital oyun etkinliği için katıldım.

Yaptığım çalışmaları bir seviye yukarı taşımak istedim. Kendi yapmak istediğim özgün fikirlerin olduğu birtakım çalışmalarım vardı.

Bunun için bana referans olacak bir eğitim aldığımı düşünüyorum. Bu amaçla da buradaki eğitimden sonra kendi çalışmalarımı devam ettireceğim” diye konuştu.

Bir diğer kursiyer Ömer Faruk Bozdan, İstasyon Gaziantep’in genç girişimcilere köprü görevi olduğunu ifade ederek,

“3D animasyon ve modelleme işleriyle uğraşıyorum. İstasyon Gaziantep’i haber sitelerinde öğrendim. Birçok yerde ben oyunla ilgili eğitim almaya çalıştım ama çok pahalılardı.

Aynı zamanda uzaktan eğitim olduğu için sıkıntı yaşayabiliyordum. Sorularım cevapsız kalıyordu. Hatalarla karşılaştığımda destek alamıyordum. Burada çok yardımcı oluyorlar.  

Şu zamanda genç birçok arkadaşımız oyun girişimcisi olmak istiyor. Burası onlar için çok avantajlı bir yer.

Burası fikirleri olan girişimciler için çok güzel bir yer.

Yapmak istediklerini yapabilirler. Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bu sefer çocuklar meclis koltuğuna oturdu ve oyladıkları önergeyi oy birliğiyle kabul ettiÖnceki Haber

Bu sefer çocuklar meclis koltuğuna oturd...

Tutakta 23 Nisan çocuk bayramı törenle kutlandıSonraki Haber

Tutakta 23 Nisan çocuk bayramı törenle k...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar