22 Haziran, 2024, Cumartesi
DOLAR32.8248
EURO35.2439
ALTIN2450.6
Yusuf Cinkara Otomotiv

Deprem Paketi hibe programı ile 49 ağıl ve ahır kuruluyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Deprem Paketi hibe programı ile 49 ağıl ve ahır kuruluyor
Abone ol
Osmaniye İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi (KDAKP) kapsamında 2024 yılı Yıllık Çalışma Plan ve Bütçesi’nde yer alan "Deprem Paketi" Hibe programının ihalesinin sonuçlandığını duyurdu.

 

Osmaniye İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi (KDAKP) kapsamında 2024 yılı Yıllık Çalışma Plan ve Bütçesi’nde yer alan "Deprem Paketi" Hibe programının ihalesinin sonuçlandığını duyurdu. İlgili firma ile sözleşmenin imzalandığını belirten müdürlük, il ve ilçe sınırları içerisinde kurulacak olan 49 ağıl ve ahırın kurulum aşamasına geçildiğini açıkladı.

Yetiştiricilere Hayırlı Olsun

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, yaptığı açıklamada, "Deprem Paketi" Hibe programının, bölgede faaliyet gösteren yetiştiriciler için büyük bir fırsat olduğunu vurguladı.

Müdürlük yetkilileri, Bu program sayesinde, ildeki hayvancılık faaliyetleri daha modern ve sürdürülebilir bir hale geleceği kaydedildi.

Kurulum Aşaması Başladı

Proje kapsamında, Osmaniye'nin il ve ilçe sınırları içerisinde kurulacak olan 49 ağıl ve ahırın kurulum aşamasına geçildi.

Bu yapıların, bölgedeki hayvancılık faaliyetlerini destekleyecek ve çiftçilerin üretim kapasitelerini artırmalarına yardımcı olacak modern tesisler olacağı belirtildi.

Deprem Paketi Hibe Programı Nedir?

Deprem Paketi Hibe programı, özellikle depremden etkilenen bölgelerdeki tarım ve hayvancılık sektörünü desteklemek amacıyla oluşturulmuş bir girişim.

Bu program, kırsal kesimdeki dezavantajlı alanlarda ekonomik kalkınmayı teşvik etmeyi ve yerel üreticilere doğrudan destek sağlamayı hedeflemektedir.

Yetiştiricilere Sağlanan Destekler

Bu hibe programı kapsamında, yetiştiricilere çeşitli destekler sağlanacak.

Modern ağıl ve ahırların kurulumu, hayvanların barınma koşullarını iyileştirecek ve üreticilerin daha verimli çalışmasına olanak tanıyacak.

Ayrıca, bu desteklerin bölgedeki tarımsal üretimi artırması ve yerel ekonomiyi canlandırması bekleniyor.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hatayda tarlaya uçan tırın şoförü yaralandıÖnceki Haber

Hatayda tarlaya uçan tırın şoförü yarala...

Konya Galatasaraylılar Derneği Başkanı Poçan: “İyiler sonunda mutlaka kazanır”Sonraki Haber

Konya Galatasaraylılar Derneği Başkanı P...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar