28 Şubat, 2024, Çarşamba
DOLAR31.1473
EURO33.8179
ALTIN2032.6

Davutoğlu, Kürsüye Beyaz Gömlekle Çıktı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Davutoğlu, Kürsüye Beyaz Gömlekle Çıktı
Abone ol
Saadet Partisi ve Gelecek Partisi'nin Meclis'teki ortak grup toplantısında konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi ve Gelecek Partisi'nin Meclis'teki ortak grup toplantısında konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu, Sedat Peker'in iddiaları sonrasında İçişleri Bakanı'nın istifa etmesini ve soruşturmaların açılmasını talep etmek için Meclis önüne beyaz gömleklerle geldiklerini hatırlatarak,

"Mafya liderinden maaş alan milletvekilleri, ihaleler, marinaya çökmeler, devletin zengin ettiği kişiler, kan emici, hazine soyucu bir güruh...

İçişleri Bakanı televizyonlara çıktı, cevap vermek yerine 'Davutoğlu şunları şunları yapacaktı, bir grup arkadaş onu indirdik' dedi. Mesele şahsi bir mesele değil.

O günün içişleri bakanı o iddiaları yaparken Sayın Cumhurbaşkanı sustu, MHP Genel Başkanı koruması altına aldı. O bakan 2 yıl daha görev yaptı.

Seçimden sonra yeni bir bakan geldi ve o iddialar doğruymuş gibi ve sanki başka bir hükümet gelmiş gibi eski bakanın kadrolarının üzerinden silindir gibi geçti.

Bir bakanın oluşturduğu bataklık üzerinden başka bir bakan kahramanlık hikayeleri yazdı. Cumhurbaşkanı aynı cumhurbaşkanı, iktidar aynı iktidar, ittifak aynı ittifak." dedi.

Davutoğlu, seçimlerden önceki 3 ayda 15 milyar 905 milyon dolar Türkiye'den çıkarıldığını, seçimlerin ardından bu düzenin devam edeceği görülünce 15 milyar 575 milyon doların geri geldiğini belirterek,

"Şimdi torba yasada diyorlar ki götürdüğünüz paraları geri getirebilirsiniz, sizden vergi almayacağım. Her yeri bir saadet zinciri almış. Yüreğim yandı izlerken. Güzellik salonu zinciri...

Nereden geliyor bu para? Rıza Sarraf'la sen de resim çektirirsen o da saçına dolar dolayıverir. 'Yaklaştırmayın bu adamı, Türkiye'nin başına bela olacak' demiştim.

Bizim olduğumuz yerde yolsuzluk olmaz. Kamuoyunun tanıdığı meşhur futbolcular... Yüzde 2 binlere varan faizler ya... Bu paraları alanlar da güzellik merkezi açanlar da devletimiz, bayrağımız, ezanımız diyor.

Artık bunları söyleyene millet şüpheyle yaklaşıyor. Siyasi destekli soygunlar var arkadaşlar, bunun adını koyalım. Bunlar ihale değil, soygun.

Bir müptezel var, hepiniz bilirsiniz. Bu kişi, birtakım örtülü operasyonlarda kullanıldı, sonra gözden düştü. Şimdi Maocu bir çeteyi finansmanla meşgul, Ethem Sancak. Tank palet fabrikasının önce yüzde 49'unu Katar'a sattı, yüzde 50,1'ini de 480 milyon dolara sattı.

Talip Öztürk'e, yine yakınlardan birisine. Ne yaptı da 480 milyon doları aldı bu vatandaş? Siyaset destekli soygun düzenine son vermek lazım.

Otoriter yolsuzluk düzeni adını koyduk buna. Bir kişi, bir grup karar verecek mi bu düzen sürebilirsin.

Tablonun bir tarafından dolarla istif yapanlar, yüzde 2 binlik faizlere para yatıranlar, KKM ile bir eli yağda bir eli balda yaşayanlar, diğer tarafında 5 bin iş gücünü doldurmasına rağmen hakları verilmeyen yüz binlerce EYT'li.

Emekliye 5 bin lira verecek, burnundan getiriyor. Biz baskı yapmasak hiç birini vermeyecek." ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dev ağaç, otoparktaki araçların üzerine devrildiÖnceki Haber

Dev ağaç, otoparktaki araçların üzerine...

Eskişehirli milli tekvandoculardan Bosna Hersekte 7 madalyaSonraki Haber

Eskişehirli milli tekvandoculardan Bosna...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar