01 Aralık, 2023, Cuma
DOLAR28.8641
EURO31.4887
ALTIN1888.6

Dar gelirli ailelere ulaşmak için gönül seferberliği

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Dar gelirli ailelere ulaşmak için gönül seferberliği
Abone ol
AK PARTİLİ BAĞLAR BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN BEYOĞLU, RESMİ KAYITLARA GÖRE TÜRKİYE’NİN EN DAR GELİRLİ BÖLGELERİ ARASINDA YER ALAN ESKİ BAĞLAR BÖLGESİNDE HER GÜN ONLARCA AİLEYİ ZİYARET EDİP TALEPLERİNİ DİNLEYEREK ÇÖZÜM ÜRETMEYE ÇALIŞIYOR. ASANSÖR KULLANILMAYAN ESKİ YAPILARDA 8-10 KAT YÜRÜYEREK ÇIKAN BAŞKAN BEYOĞLU, ”BELKİ FİZİKEN YORULUYORUZ ANCAK MANEVİ ANLAMDA BUNDAN HAZ ALIYORUZ. BİZİ SEVGİYLE BAĞRINA BASAN VATANDAŞLARIMIZA OLAN MUHABBETİMİZ HEYECANIMIZI YÜKSEK TUTUYOR" DEDİ.

AK Partili Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, resmi kayıtlara göre Türkiye’nin en dar gelirli bölgeleri arasında yer alan eski Bağlar bölgesinde her gün onlarca aileyi ziyaret edip taleplerini dinleyerek çözüm üretmeye çalışıyor. Asansör kullanılmayan eski yapılarda 8-10 kat yürüyerek çıkan Başkan Beyoğlu, ”Belki fiziken yoruluyoruz ancak manevi anlamda bundan haz alıyoruz. Bizi sevgiyle bağrına basan vatandaşlarımıza olan muhabbetimiz heyecanımızı yüksek tutuyor" dedi.


Resmi verilere sosyal yardım almak için devlet kurumlarında kaydı bulunan en fazla vatandaşın yaşadığı bölgelerin başına gelen Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinin eski Bağlar bölgesinde Bağlar Belediyesi, ilçe nüfusunun yarısından fazlasını oluşturan bölgeye fiziki olumsuzluk ve engellere rağmen hizmet götürmek için yoğun çaba harcıyor. Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, belediyenin ve devletin vatandaşın yanında olduğunu hissettirmek amacıyla her gün onlarca aileyi, asansör kullanılmayan 8-10 katlı yapıları yürüyerek ziyaret ediyor. Vatandaşların taleplerini dinleyerek bir yandan gönüllerini alırken, bir yandan da çözümler üretmeye gayret ediyor.Gönül buluşmaları son hızla devam ediyor


Eşi Dürdane Beyoğlu ile beraber, ’gönül seferberliği’ adını verdiği buluşmalarda misafir olduğu evlerde sıcak bir ilgi ile karşılanan Başkan Beyoğlu, hemen her kesimin derdiyle dertlenmeye çalıştıklarını ve yaşadıkları fiziki zorluk ve yorgunluğa rağmen bundan haz aldıklarını söyledi. "Kendisini halkın hizmetine vakfeden insan yorulmaz” diyen Başkan Beyoğlu, belediyenin tüm kaynak ve imkanlarını ilçenin hizmeti için seferber ederken, bu ziyaretlerle de halkın gönlüne dokunmaya çalıştıklarını kaydetti.“Bizim için belediyecilik gönül işidir"


Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, kendileri için belediyeciliğin gönül işi olduğunu söyledi. Beyoğlu, ”Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın selam ve muhabbetlerini ileterek ilerliyoruz, en ucra köşelerdeki vatandaşlarımıza ulaşıyoruz. Bazen 8-10 katı yürüyerek çıkmak zorunda kaldığımız oluyor. Gayeniz hizmet etmek ise ve halis niyetle gönüllere dokunmak istiyorsanız, fiziki yorgunluğun önemi yok. Manevi anlamda aldığınız haz ve vicdan rahatlığı bunun önüne geçer. Vatandaşlarımızın yaşam şartlarına yerinde müşahede ediyoruz, onların dualarıyla enerjimizi yeniliyoruz, en küçük tatlı sözle büyük mutluluk duyuyoruz. Sorun dinlerken kimi zaman sarf ettikleri sitemleri de değerli buluyoruz. Biz bu yüzden belediyecilik gönül işidir diyoruz” diye konuştu.


Kaynartepe Mahallesindeki buluşmalarda renkli görüntüler yaşandı. Başkan Beyoğlu, ara sokaklarda seyyar satıcılık yaparak geçimini sağlamaya çalışan seyyar satıcıdan toplu olarak aldığı taze nohutları çocuklara ikram etti. Mahallede ikamet eden hasta ve engelli vatandaşları ziyaret eden Beyoğlu, eşi Dürdane Beyoğlu ile birlikte kendisine aktarılan talepleri dinledi. Vatandaşların hayat pahallılığı ile ilgili şikayetlerine Başkan Beyoğlu, ”Allah’ın izniyle bu zor günler de geçecek. Bugüne kadar büyük hizmetler yapan Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliğinde ülkemiz bunların da üstesinden gelecektir inşallah” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Girişimci kadınlar köylerine fındık işleme ve paketleme tesisi açtıÖnceki Haber

Girişimci kadınlar köylerine fındık işle...

Denizlide YKSye girecekler öğrencilere ücretsiz ulaşım imkanıSonraki Haber

Denizlide YKSye girecekler öğrencilere ü...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar